Vražda největšího Putinova kritika: Dopadli jsme podezřelé, hlásá ruská kontrarozvědka!

Autor: shp - 
7. 3. 2015
10:37

Už je mají, nebo se tak alespoň tváří! Podezřelí z vraždy největšího Putinova kritika, opozičního politika Borise Němcova, byli údajně dopadeni. Podle šéfa ruské kontrarozvědky Alexandra Bortnikova byli zadrženi dva muži. Oponenti ruského prezidenta však stále tvrdí, že nechal vraždu zinscenovat právě Putin.

O zadržení dvou mužů kontrarozvědkou byl již Vladimir Putin podle Bortnikova informován. Údajní vrazi byli dopadeni po analyzování kamerových záběrů z moskevského mostu, kde byl Němcov chladnokrevně zastřelen.

Kamery totiž zachytily únikovou cestu útočníků. K zodpovědnosti za vraždu se již přihlásila ruská neonacistická skupina Buřič. Zda za ní však skutečně stojí, vyšetřovatelé neoznámili.

Zatčenými jsou Anzor Gubašev a Zaur Dadajev, oba pocházející ze severního Kavkazu. Vše naznačuje, že by mělo jít s největší pravděpodobností o muže, z nichž jeden na Němcova střílel. Kontrarozvědka to však nepotvrdila.

Němcov byl zastřelen v pátek minulý týden večer. Jedinou svědkyní vraždy se stala jeho ukrajinská přítelkyně. Ruská opozice viní z vraždy současné ruské vedení, včetně prezidenta Putina.

Někdejší ruský vicepremiér a nyní jeden z opozičních předáků Němcov mimo jiné připravoval zprávu shrnující důkazy o ruském vojenském podílu na ukrajinské krizi.

Je prý ale také možné, že Němcovova vražda souvisí s jeho aktivitami v Jaroslavli, kde byl zvolen poslancem oblastního sněmu a kde odhaloval machinace místního vedení.

Ruské vyšetřovací úřady uvedly i další hypotézy – vražda prý mohla mít za cíl poškodit prezidenta Putina, mohla souviset s Němcovovým osobním životem nebo s islámským extremismem.

Doporučujeme
jussuf ( 8. března 2015 09:47 )

Ktovie kde stála tvoja mater, keď Pánboh rozdával rozum. Žeby na E54?

kapsa72 ( 7. března 2015 21:24 )

Krakonos to zazil. Rusko vlezlo do nas, ale on był moc ozralej tenkrat, aby si to pamatoval

tomik007 ( 7. března 2015 21:23 )

ZASE nejaka protiruska provokace

tomik007 ( 7. března 2015 21:22 )

to jsou kacy jak od Tondy Zapotockeho

tomik007 ( 7. března 2015 21:22 )

krako asi nikdy neslysel o roce 1968

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud