Brutální týrání zvířat na Šumpersku: Pět ovcí někdo shodil ze srázu! Spadly k silnici

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
4. 3. 2015
12:49

Jak tohle někdo mohl udělat! Neznámý pachatel házel pět ovcí ze srázu u silnice. Čtyři byly mrtvé na místě, pátou musel utratit veterinář kvůli rozsáhlým zraněním. Pachateli hrozí až pět let vězení.

Policisty na případ upozornil anonym, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Incident se odehrál v pondělí odpoledne vedle silnice mezi obcemi Maršíkov a Sobotín. Pachatel odtud shodil ze srázu pět ovcí. „Přivolaní policisté nalezli čtyři ovce bez známek života. Jedna ovce jevila známky života, ale přivolaný veterinář musel zvíře utratit vzhledem k rozsahu zranění,“ uvedl policejní mluvčí.

Podle lékaře šlo o týrání zvířat s vyšší intenzitou. Případ policisté vyšetřují a u zvířat bude provedena pitva.

Podobné případy vyšetřují policisté ojediněle. Loni v září se zabývali případem, kdy neznámý pachatel na pastvinách v Bukovicích u Jeseníku střílel do stáda krav kovovými šípy z luku nebo kuše. Tři krávy zranil. Pachatel na zvířata podle policistů zaútočil během týdne nejméně dvakrát. Pro útok si zvolil luk nebo kuši.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa