Zemřela Castrova milenka: Prodala pro něj diamanty a vyluxovala konto

Autor: ČTK - 
3. 3. 2015
08:54

V Havaně zemřela milenka Fidela Castra Natalia Revueltaová, která neváhala před kubánskou revolucí z 50. let Castra podpořit výběrem svého bankovního konta a prodejem všech svých šperků. Revueltaové bylo 89 let a ze vztahu s Castrem (88), za nějž se nikdy neprovdala, měla dceru Alinu.

S Castrem se jako s mladým revolucionářem seznámila v roce 1952. Dala mu k dispozici svůj dům pro schůzky, na nichž se plánovalo zahájení revolty.

Blondýna Revueltaová se zelenýma očima byla vyhlášená krasavice známá v havanské společnosti. V době, kdy se seznámila s Castrem, byla provdaná za kardiochirurga, avšak její srdce tíhlo k revoluci a dobrodružství, píše server BBC. Dala proto ochotně revolucionářům k dispozici všechny své peníze a zastavila pro ně své safíry, smaragdy i diamanty.

Castro si ji nikdy nevzal a odmítl původně uznat Alinu jako svoji dceru. Udělal to, až když bylo dívce 12 let. V roce 1993 se jí podařilo dostat se z Kuby, když předstírala, že je španělská turistka, a od té doby žije v USA.

„Mimořádná žena, která zosobňovala krásu a vysokou inteligenci a celý svůj život zasvětila Castrově věci,“ napsal o Natalii její životopisec Tad Szulc.

Po ukončení vztahu se Revueltaová s Castrem nestýkala, avšak udržela si práci ve vládních institucích. Nikdy prý jí nevadilo, že Castro stavěl vždy revoluci na první místo, ale přiznala, že jí „trvalo mnoho let, než ho vypudila ze svého srdce“.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
trhnisinadledvinkou ( 3. března 2015 09:11 )

strašný.. otec kretén a matka blbka.. chudák holka

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa