Zatkli muže, který najel do zátarasu u prezidentova paláce! Jde o třetí podobný incident na Tchaj-wanu!

Autor: ČTK - 
24. 2. 2015
08:35

Tchajwanská policie zadržela muže, který se svým sportovním vozem v pondělí narazil do bezpečnostního zátarasu před prezidentským palácem. Jde o třetí podobný incident od loňského ledna - zatímco předchozí dva případy byly úmyslnými akcemi, tentokrát šlo údajně o běžnou nehodu.

Loni v listopadu najel jistý muž do dveří prezidentova úřadu, aby tak protestoval proti tomu, co označil za nedostatky tchajwanského zdravotního systému.

V lednu loňského roku projel jednačtyřicetiletý muž s pětatřicetitunovým nákladním autem přes neprůstřelné sklo u paláce a vrazil do jeho hlavní brány.

Chtěl prý tak vyjádřit hněv nad rozhodnutím soudu v rozvodovém řízení s jeho exmanželkou. Muž, který utrpěl vážná zranění, byl odsouzen k téměř šestiletému vězení.

Škody na 95 let starém paláci tehdy úřady vyčíslily v přepočtu na zhruba dva miliony korun. Po nejnovějším incidentu z tohoto týdne devětatřicetiletý řidič vypověděl, že do bezpečnostní bariéry narazil, neboť nezvládl řízení.

Tchajwanský prezident Ma Jing-ťiou v té době nebyl v budově a nikdo nebyl zraněn.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa