Kolem prezidentky umírají lidé! Novinář odjíždí ze země: bojí se o život!

Autor: ČTK, zrk - 
25. 1. 2015
08:37

Argentinský prokurátor byl nalezen mrtev. Druhý den měl vysvětlit obvinění ohledně spiknutí prezidentky. Novinář, který informoval o jeho smrti, opoustil Argentinu, bojí se o svůj život.

Prokurátor Alberto Nisman, který vyšetřoval bombový útok před centrem židovských organizací z roku 1994 v Buenos Aires, byl před týdnem nalezen mrtev ve svém domě. Podle argentinské justice odpálila 18. července 1994 automobil naložený trhavinami před centrem židovských organizací skupina teroristů z libanonského radikálního šíitského hnutí Hizballáh, kterou zaplatil Írán. Útok si vyžádal 85 mrtvých a více než 200 zraněných.

U Nismanova těla se před týdnem našla střelná zbraň. Prokurátor měl následující den před poslanci vysvětlit svá obvinění, podle kterých se argentinská prezidentka Cristina Fernándezová spikla, aby zhatila jeho vyšetřování útoku.

Argentina má podezření, že za Nismanovou smrtí stáli propuštění agenti argentinských zpravodajských služeb. Vláda označila Nismanovo obvinění za absurdní.

„Odjíždím, protože můj život je v nebezpečí. Odposlouchávají mi telefony," řekl webu Infobae novinář listu Buenos Aires Herald Damian Pachter, který jako první informoval o prokurátorově smrti. Do Argentiny se prý vrátí, až mu zdroje řeknou, že situace se změnila. Za současné vlády to ale podle jeho názoru nebude.

Zatím není známo, kam novinář odcestoval.

Doporučujeme
1tigrusenka ( 25. ledna 2015 10:01 )

to dřív tobě vykouří šišku demente

zdrclamrdka ( 25. ledna 2015 09:27 )

novináři si myslej že můžou všecko, takže jen doufejme že ho ruka Cristiny Fernándezové dostihne a urazí mu šišku, troubovi

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa