Krvavé prokurátorce zhanobili parte: Brožová-Polednová (†93) měla na svědomí Miladu Horákovou

Autor: Kateřina Moravcová, Vera Renovica, zrk - 
25. 1. 2015
05:40

Jako prokurátorka měla v 50. letech Ludmila Brožová-Polednová moc nad lidskými životy. Na šibenici poslala mimo jiné Miladu Horákovou. Teď čeká poslední soud ji. Obyvatelé jejího domu v Plzni už ale verdikt vyřkli…

Brožová-Polednová, která si za podíl na justiční vraždě Milady Horákové odseděla směšný rok a osm měsíců, zemřela 15. ledna v Plzni. Krátké rozloučení, kde byla jenom rodina, proběhlo ve čtvrtek 22. ledna, její popel podle informací Nedělního Blesku rozprášili neznámo kde. Parte, které rodina vylepila na dveře plzeňského domu, kde Brožová-Polednová několik desítek let žila, ale kdosi ošklivě počmáral.

Informaci potvrdili sousedé, které Nedělní Blesk kontaktoval. A jak o své slavné »spolubydlící« mluvili? „Ode mě na ni nic dobrého neuslyšíte. Od doby, co jsem se sem přistěhoval, tu s ní byly jen problémy,“ řekl jeden z nich. Dvě postarší sousedky dodaly, že do kruhu jejich kamarádek také nepatřila. „Nemohly jsme jí přijít na jméno. Jak kvůli tomu, co dříve dělala, tak kvůli jejímu chování. Vždycky byla odměřená dáma,“ řekly Nedělnímu Blesku.

Někdejší prokurátorka proslula svým patetickým přednesem, který se naučila jako ochotnická herečka. Do konce života nepřiznala, že by v případě Horákové pochybila. V posledním roce byla kvůli zdravotnímu stavu u rodiny. Možná se jí však už nezamlouvalo žít v domě ve Francouzské ulici, 500 metrů od náměstí Milady Horákové…

Kdo zabil Miladu Horákovou?

Ludmila Brožová-Polednová se narodila s příjmením Biedermannová 20. prosince 1921 v Praze. V mládí hrála divadlo a byla horlivou fanynkou Sovětského svazu.

S kádrovými změnami v justici dostala šanci se po pouze jednoročním vzdělání stát prokurátorkou – a využila jí se vším všudy. 

Její »hvězda« zazářila roku 1950, kdy obvinila Miladu Horákovou a další ze spiknutí proti republice. „Zatímco textilačka Herajtová zvyšovala svůj výkon na automatických stavech, aby co nejvíce pomohla budovat naši republiku, obžalovaná Horáková v podzemí dávala dohromady nepřátelské bandy ke zničení naší republiky,“ nabádala například patetickým hlasem. Byla přítomna i popravě Horákové, přiznala však, že to byl tak otřesný zážitek, že se raději nedívala a poté se musela napít alkoholu. 

Ani po revoluci Brožová-Polednová neupadla v zapomnění. Byla totiž sama obviněna z podílu na justiční vraždě Horákové a ve svých 87 letech se stala nejstarší vězeňkyní v České republice, když si šla odsedět tříletý trest do věznice ve Světlé nad Sázavou. Propuštěna byla po roce a 8 měsících díky prezidentské milosti.

Doporučujeme
salto ( 26. ledna 2015 14:27 )

On si sedí ve své koPce (taky by mohl mít rozepnutý příkloBec) Lidi to je bžunda

tgbb. ( 26. ledna 2015 13:23 )

Vidíš, jaký jsi debil. Já už důchod beru. Pro tebe jako obzvlášť tupého debila: beru starobní důchod.

janina7777 ( 26. ledna 2015 10:58 )

mašínové vrahové ti měli už dávno taky viset!!!!!!!!

janina7777 ( 26. ledna 2015 10:57 )

měli tu starou svini oběsit

kung-fu-jane ( 25. ledna 2015 23:08 )

pro tgbb: Chlastáš nebo jsi "sjetej"? Takhle se důchodu nedočkáš, ...o to budu mít více já....ha,ha,ha.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa