Pohřeb Abdalláha: Mrtvého krále nesli na nosítkách, tělo zahalené do látky

Autor: shp - 
23. 1. 2015
13:50

Poddaní nesli svého krále k poslednímu odpočinku. Pohřeb zesnulého vládce Saúdské Arábie Abdalláha ibn Abdala Azíze Saúda (†90) proběhl v Rijádu v pátek odpoledne. Král podlehl v nemocnici zápalu plic, se kterým byl několik týdnů hospitalizován. Abdalláha pohřbili do západu slunce.

V úctyhodném věku 90 let zemřel saúdskoarabský král Abdalláh ibn Abdal Azíz Saúd. Patřil k významným spojencům Západu v blízkovýchodním regionu.

Pohřeb začal odpoledne. Tělo zahalené obyčejnou látkou v souladu s tradicemi bylo přeneseno k poslednímu odpočinku. Král byl u svého lidu velmi oblíbený.

Novým králem se stal jeho bratr Salmán ibn Abdal Azíz Saúd, který hned ujistil, že bude pokračovat v politice svého předchůdce.

Kvůli pohřbu již míří tisíce muslimů do Mekky. Uctí tam jeho památku a budou mu celý den věnovat modlitby.

Doporučujeme
turan ( 23. ledna 2015 17:15 )

Toľké miliardy mať a potom zomrieť,to by jedného nas...lo!

turan ( 23. ledna 2015 17:14 )

Koľko ti za to zaplatili?

vog.ht. ( 23. ledna 2015 16:54 )

Takový vatař a funus měl jako bezdomovec

surfer ( 23. ledna 2015 15:42 )

tolik nesmyslů tu vyblít je opravdu překvapující!

wfa01 ( 23. ledna 2015 14:00 )

Kdyz v ramci "svobody slova a demokracie" neni otevrena diskuse u clanku o prezidentu Zemanovi tak zde je prispevek k tomuto tematu: Prezident Zeman na rozdil od vsech ostatnich IDIOTU v CZ politice ma znacne politicke a ekonomicke znalosti a vidi daleko dopredu. Napriklad se snazi dobre vychazet s Prezidentem Putinem. Protoze pokud se Prezident Putin diky tem idiotum z US a NATO opravdu vytoci, tak tady definitivne KONCIME !!! Na Cesko je diky tomu pruseru na Ukrajine, jenz byl vyvolan temi nenazranymi zrudami z USA, zamereno 5 nejnicivejsich ruskych strategickych raket SS-18 Satan. Kazda tato raketa by sem dopravila 10 termonuklearnich hlavic, pricemz kazda tato hlavice ma razi 0.75 MT (je cca 80krat silnejsi nez atomovka v Hirosime). Takze dohromady by to dalo 50 luxusnich termonuklearnich hribku. Tato situace by nastala, pokud by se ten US a NATO ksindl odvazil napadnout Rusko. Pak uz opravdu nebude nutne vubec podnikat. Bude totiz dopodnikano. Nastesti Prezident Putin je Pan Politik. Jedine diky jeho rozvaznosti a schopnostem tady jeste EXISTUJEME !!! Ti ubozaci z EU a US vcetne toho dementa z Bile barabizny mu tak maximalne mohou cistit boty. On totiz hraje o X levelu vyse !!! Na všech hlavních náměstích všech hlavních měst států celého světa všichni vděční a uvědomělí lidé postaví sochy zachránce světa před 3 světovou NUKLEÁRNÍ válkou. BUDOU K NIM VODIT SVÉ MALÉ DĚTI. "To je Prezident Vladimír Putin děti, JEDINĚ díky němu ještě žijeme, máte své pokojíčky a čisté postýlky, jídlo a pití." Veselé malé děti budou k sochám pokládat květiny a říkat.”Moc Ti děkujeme strejdo Vladimíre Vladimiroviči.” ." Chrániš náš život i naši krásnou planetu před TOTÁLNÍM ZNIČENÍM bestialnim ksindlem z USA. Viva Russia.

Zobrazit celou diskusi
Další videa