V baru létaly židle i sklo a komando s noži, obušky a sekerami napadlo ochranku

Autor: šim - 
15. 1. 2015
13:41

Dva podnapilí hosté ostravské herny se dostali do potyčky s ochrankou, která je z podniku vykázala. Jeden z nich si pak na pomoc přivolal teleskopickými obušky a tyčemi vyzbrojenou skupinu Romů, kteří se do ochranky pustili.

Podle policie a záchranky museli být po rvačce v herně Intacto v Ostravě-Bělském lese ve středu v podvečer ošetřeni tři muži ve věku 24, 25 a 43 let. Mají střední poranění, tržné rány na hlavě po ranách tyčí a řezné rány na zádech. Všichni by měli být členy místní ochranky, s nimiž si přišla vyřídit účty skupina ozbrojených Romů.

Ochranka jednoho z nich spolu i s jeho kumpánem jen chvíli před útokem vykázala z podniku, kde v podroušeném stavu dělali výtržnosti. Po chvíli do herny vešlo asi šest Romů, kteří se porozhlédli a odešli. Bylo to zřejmě mapování terénu a situace.

Než si ochranka stačila zavolat posilu, přijelo prý na místo asi deset aut, většinou drahých mercedesů. „Z nich vyskákalo asi čtyřicet, možná až padesát Romů,“ popsal iDnes.cz situaci svědek. Podle něj měli muži u sebe sekery, teleskopické obušky, tyče a nože. Začali se hrnout do podniku, v čemž jim chtěla ochranka zabránit. V bojovou scénu se proměnila jak herna, kde prý vzduchem létalo sklo, židle i popelníky, ale také prostranství před barem. V následné bitce tři muži z ochranky utrpěli zranění. Než na místo stačila přijet policie, většina útočníků byla pryč.

Místní romský předák Josef Stojka pro iDnes.cz uvedl, že zranění jsou prý i na straně Romů. Celkem je prý zraněno osm lidí. Jeden z členů ochranky zase novinářům vypověděl, že to rozhodně nebyl první útok a že se určitě jedná o organizovanou skupinu.

Policie případ vyšetřuje, vyslýchá svědky a čtyři osoby zadržela. Mluvčí policie Holčáková navíc vyzvala veřejnost, pokud má nějaké informace k bitce, ať ji kontaktuje na linku 158.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa