Téměř dva roky seděl za vraždu, kterou nespáchal! Odškodnění ale nedostane!

Autor: dce - 
19. 12. 2014
20:20

Rok a třičtvrtě seděl Jaroslav Š. ve vyšeřovací vazbě. Avšak těsně před vynesením rozsudku se objevily nové důkazy a ukázalo se, že je Jaroslav nevinný! Jenže se asi stane, že odškodné jen tak nedostane!

Proces s Jaroslavem Š. vedla soudkyně Jana Kurešová. Právě ona si všimla, že vzorky DNA odebrané na místě činu se s domnělým pachatelem neshodují. V databázi se navíc nyní objevila osoba, která oněm vzorkům odpovídá. A muž se nakonec k vraždě doznal!

Jaroslav Š. byl v úterý z vazby propuštěn na svobodu, nicméně je stále součástí vyšetřování. "Policie to musí objasnit, musí novou osobu vyslechnout. Důkazy, které má, tedy pachové a trasologické (otisky bot atd.) stopy, musí zkonfrontovat s tou novou osobou. Také musí znovu vyslechnout Jaroslava Š. Pak bude na tahu státní zastupitelství, zda podá novou obžalobu a na koho," uvedla Kurešová v rozhovoru pro idnes.cz.

 

I pro ni byla ale podobná situace první v kariéře. Procesní chyby se prý stávají, tady jde ale o něco jiného. "Že něco nového vyšlo najevo, je náhoda a doklad toho, že se rozšiřuje databáze DNA vzorků," prohlásila soudkyně.

Samozřejmě je teď otázkou, jak se případ vyvine dál. Jaroslav Š. si v případě své neviny může podat i žádost o odškodné - přece jen strávil téměř dva roky ve vězení. "Podle mého názoru byla vazba důvodná. A i kdyby pak nebyl odsouzen, tak si myslím, že by odškodné nedostal," dodala Kurešová.

Doporučujeme
mortis69 ( 20. prosince 2014 11:11 )

Na rozdíl od Pana Kájínka měl tento mládenec kliku.Kájínek se stal obětí systému,který ho dokonale semlel jen proto,že si nepřipustil chybu Což bylo za komára zcela běžné

santixkauz ( 20. prosince 2014 08:29 )

HV byl prezident ne tvůrce zákonů a vykrádačem ČNB jako zloděj Vasilis Klaun Pružiňský, jedinou chybou VH bylo, že ty zkurrvené zákony z dílny zlodějské mafie ODĚS podepisoval …ale za globální devastaci a rozkradení ČR nese vinu především agent KGB a zloděj Vasilis Klaun Pružiňský a jeho komoušistická zlodějská mafie ODĚS, která doposud žel nebyla postavena mimo zákon zmršené zákony většinově spáchali zloději okolo zloděje Vasilise Klauna Pružiňského …a prorusácká zlodějská postkomoušistická mafie ODĚS v čele s debilem ***kem Blbendou, Ivanovičem Langeyem a spol.

gabreta ( 20. prosince 2014 02:51 )

No jasně. normálnímu člověku prd. Zato Rittigovi a dalším takovým vysází miliony jen za vyšetřování na svobodě!! Proto sme cinkali klíčema a Vašek I. dobrotivý, nám sliboval spravedlnost a lepší životní podmínky. Tak takto vypadají!!

santixkauz ( 19. prosince 2014 23:28 )

poněkud podivné a zřejmě nepříliš pravdivé ale i kdyby, tak stupidní blábol soudkyně "2 letá vazba za vraždu, kterou člověk nespáchal je důvodná" se stane jistě blábolem roku soudkyni by měli zavřít na dva roky do vyšetřovací vazby pro blbost …zde je důvodnost zcela na místě na tomto lze dokladovat, pokud je to pravda, jak jsou fakticky čeští soudci nezodpovědní a jak nechápou co je spravedlnost …v podstatě jsou čeští soudci většinově nedotknutelnými členy zlodějské mafie ODĚS, která je stvořila

steelheart ( 19. prosince 2014 22:47 )

jasně že mu patří odškodnění! někdo ho chce i jenom za to, že mu po právu řeknete de.bi.le!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa