Svědectví z Vranova nad Dyjí, kde provádějí exorcismus: Ďábla tu z lidí vymítají už roky!

Autor: dan, shp - 
25. 11. 2014
05:03

Celé Česko je na nohou z videa, které bylo natočeno klíčovou dírkou ve dveřích kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí. Zachyceno je na něm vymítání ďábla z posedlé ženy. Ve městě panuje po zveřejnění záznamu ponurá atmosféra, ale jak místní přiznávají, o tom, že zde dochází k vymítání, moc dobře vědí již několik let.

Autor pořídil děsivé video klíčovou dírkou dveří farního kostela Nanebevzetí Panny Marie na mobilní telefon. „Ku**o jedna, dě**ko, vypadni,“ řvala před oltářem žena, která byla doslova v transu. Zmítala se a stěží se kontrolovala. Její démonický hlas doprovázelo odříkávání modliteb a farářův zpěv. Někdo by si možná mohl myslet, že se ve vranovském kostele zrovna natáčí nějaký působivý nový horor, jenže nic takového. Vše bylo skutečné.

O ničem jiném se teď ve Vranově nemluví. Místní lidé jsou rozděleni na dva tábory. Jedni jsou v šoku a o tom, co se v kostele děje, neměli sebemenší tušení. „Pan farář je tu asi patnáct let a je zde velice oblíbený. Za tu dobu s ním nebyl jediný problém. Vyučuje děti náboženskou výchovu, zapojuje se do společenského dění… O tomhle nikdo nic nevěděl,“ podivuje se paní Miroslava, pracovnice tamního úřadu, který přímo sousedí s kostelem, kde se vše odehrálo.

„Když se objevilo to video, byl to pořádný šok. Moc dobrou reklamu nám to neudělalo,“ dodává. Vedení městyse se celou záležitostí okamžitě začalo zabývat. „Zjišťoval jsem, zda je to vůbec možné. A skutečně nejde o nic nezákonného. Zakázat to nemůžeme,“ krčí rameny starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra. „Je tady kvůli tomu velké pozdvižení. O tomhle nikdo neměl páru. Zřejmě to dělal tajně. Ale pan farář je slušný a hodný člověk. Otázkou je, aby mu to teď nějak neuškodilo. Byla by to škoda,“ říká nám na návsi paní Marta.

Druhá část místních naopak tvrdí, že se v jejich kostele ďáblové vymítají už léta a tato zpráva je vůbec nepřekvapila. „Není to nic nového pod sluncem, to se tady ví už dlouho,“ prozrazuje místní výčepní. Fotit a prozradit jméno ovšem nechce. „Je to teď tady docela vyhrocené, nezlobte se,“ vysvětluje. „Já bych ten kostel zrušil. Je to akorát ostuda. Teď budeme celé republice k smíchu,“ rozčiluje se u jednoho stolu pan Josef. Kněz už prý však takto »vyléčil« desítky lidí.

„Jezdí sem kvůli tomu i lidé ze zahraničí. Asi je v tom dobrej,“ ozve se od dalšího stolu. Lidé debatují, obřady za zavřenými zdmi kostela je nenechávají v klidu. Po tomto humbuku se ale kněz raději z vesnice na čas vytratil. Zřejmě do doby, než emoce mezi lidmi alespoň trochu vychladnou. „Odjel na několikadenní misi. Do té doby nebude,“ sdělil nám stroze muž z místní fary a dál se vybavovat nechtěl. Že by se ale s vymítáním ďáblů ve Vranově skončilo, s tím

Štamgasti z místní restauraceŠtamgasti z místní restaurace | 
nelze počítat.

„Jsem školeným exorcistou (vymítačem ďábla – pozn. red) a mám pověření přímo od biskupa,“ prohlásil krátce po vypuknutí skandálu kněz. O tom, co se za zavřenými dveřmi římskokatolického kostela odehrávalo, už mluvit odmítl. „Všichni ti, kdo se obřadu účastní, jsou vázáni přísnou mlčenlivostí, proto o tom hovořit nemůžu,“ dodal.

Doporučujeme
sores ( 25. listopadu 2014 15:35 )

 Něco tak hnusného nemá se svobodou nic společného! Tohle by tedy komunismus jen tak nenechal ať byl jakýkoliv! Určité meze a pravidla mají být i při svobodě.

santixkauz ( 25. listopadu 2014 13:29 )

v prvé řadě by měli výmítat ty patologicky prolhané černoprrdelníky z kakatolické zlodějské mafie a pod. …nejlépe ekologickými prostředky klacky, kameny, případně dehtem a peřím

vasounek ( 25. listopadu 2014 13:18 )

A je tady středověk,za nějaký čas budou upalovat lidi na hranici aby získali jejich majetek,protože jim ti debilové z ODS a TOP 09 asi dali málo,je potřeba vymítit tu bandu černo***níků i s tou vepřovou hlavou Dukou

doktorsafranek ( 25. listopadu 2014 13:11 )

Domnívám se, že nejde o stamgasty-.Náhodně chytili 2 hosty..

doktorsafranek ( 25. listopadu 2014 13:10 )

Kde to za totáče b\ylo nqa vymření???Ve Vranově nad Dyjí byl čilýá ruch, i cizinci z Rakouska a odjinud...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa