Jela zachránit své dcery, které utekly k džihádistům: Zajali ji a věznili!

Autor: ljš - 
4. 11. 2014
23:20

Byly to vzorné studentky a milující dcery. Jedné noci se ale sebraly a utekly do Sýrie, aby se tam vdaly za islámské bojovníky. Jejich zoufalí rodiče se vydali hledat, matku však džihádisté zajali.

Dvojčata Zahra a Salma Halane (16), které ve škole patřily mezi premiantky a chtěly se stát lékařkami, utekly ze svého domova v britském Chorltonu jedné červnové noci. Ve vzkazu, který rodičů zanechaly, napsaly, že odjíždějí do Sýrie, kde se chtějí vdát. Jejich zoufalí rodiče, otec Ibrahim (52) a matka Khadra Jama (45), kteří pocházejí ze Somálska, do oblasti okamžitě vyrazili, aby dívky dostali zpátky domů.

Rodiče svůj zoufalý pokus podnikli v červenci. Nejprve cestovali do Turecka, kde se spojili s muslimskou humanitární organizací. Její pracovník pak kontaktoval zdroj, který věděl, kde jedna z dcer žije. "Mluvil s ní velmi dlouho, ale nechtěla se vrátit. Řekla, že byla Alláhem vyvolená, aby přišla do Sýrie," uvedl zdroj deníku Sunday Times.

Pracovník se proto vrátil do Turecka, kde vše vyložil rodičům dvojčat. Za druhou ze sester se s ním proto do města Manbij vydala i Khandra. Krátce po překročení hranic však byli zajati pro podezření, že jsou špioni. Osvobozeni byli zatím za nevyjasněných okolností a Khradra se již vrátila do Británie.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa