Toufarovo tělo vytáhnou z hromadného hrobu: Nad ním jsou tři patra rakví!

Autor: dce - 
24. 8. 2014
16:35

Po 64 letech bude vyzvednuto tělo faráře Josefa Toufara, kterého v roce 1950 ubili estébáci při výslechu. Akci posvětili i pražští radní, kteří schválili i příspěvek 300 tisíc korun na exhumaci mrtvého. K připravovanému blahořečení faráře je jeho tělo totiž nutné.

Po tzv. Číhošťském zázraku, kdy se na oltáři v tamním kostele začal za nevysvětlitelných okolností pohybovat půlmetrový kříž, byl Josef Toufar zatčen a odveden do Valdic. Zde byl pod nátlakem a fyzickým mučením typickým pro výslechy StB přinucen k doznání – podle protokolu měl sexuálně zneužívat děti; i pohyb kříže měla být jeho práce. Necelý měsíc po zatčení zemřel na následky mučení- - byl ubit k smrti!

Jeho tělo skončilo v hromadném hrobě na ďáblickém hřbitově, přesné umístění bylo ale dlouho utajováno až se nakonec dokumenty o poloze hrobu ztratily. Jméno Toufara bylo navíc ve spisech měněno, aby se jeho existence dala postupně úplně vymazat. To se ale nepodařilo.

V Archivu bezpečnostních složek byly objeveny průkazné materiály, které pomohly určit místo, kde Toufar leží. Šachta XVI, Zoukal Josef, 28. února 1950, č. 19, jak píše server idnes.cz. po všech těch letech tedy bude jasné, jak moc musel Toufar trpět – pitevní protokol byl totiž úmyslně pozměněn.

Celá exhumace bude však ještě velmi náročná – hrob, ve kterém se Toufarova rakev nachází, má totiž čtyři patra. Mezi dalšími mrtvými v hromadném hrobě jsou i malé děti, novorozenci, lidské plody a lidé beze jména. Některé jednotlivé rakve obsahují popel až dvaceti lidí!

Toufarovu identitu potvrdí DNA, kterou poskytne jeho nejbližší žijící příbuzná – praneteř, která v současné době pracuje na pražském magistrátu. Kde bude tělo po blahoslavení pohřbeno se zatím neví, lidé se přiklánějí ke hřbitovu v Číhošti.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:51 )

Tohle vypadá na další debilní klon berlin71

kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:50 )

Co je to za debila ten franta.onan:?

kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:49 )

Omyl idiote z redakce. Účet nelze ukrást a to že píšeš z mého účtu je možné jen tak, že dřepíš někde v redakci. Jinak by si těžko znal moje přístupové heslo - jak řekl Zeman - jste tam jedna žumpa, která se neštítí ničeho - horší než komunisti.

kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:47 )

Tak jsi se vykecal debile z redakceA třeba ti bude te´d líp. Bohužel to nemění nic na tom že jsi jen idiot.

kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:45 )

Pořád lepší než být za debila jako ty.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa