Zeman se tulil k tenisovým kráskám: Humla a spol. ignorujte, poradil Kvitové

Autor: simao,ČTK - 
23. 7. 2014
17:07

Miloš Zeman měl dnes na Hradě velmi milou a usměvavou návštěvu v podobě českých tenistek Kvitové, Koukalové a Záhlavové-Strýcové. Právě o Kvitové se po jejím wimbledonském úspěchu hodně mluví. Ovšem kvůli placení daní - má trvalé bydliště v Monaku a stala se proto pro některé terčem kritiky. Zeman jí poradil, ať závistivce ignoruje! Narážel i na kritiku ze strany poslance Humla.

Na Hrad dorazily tři blonďaté tenisové Grácie. Petra Kvitová v bílých šatičkách s výrazným černým lemem a s wimbledonskou mísou jako poněkud netradiční, vázcným dolňkem, Klára Koukalová v šatech s bílo-modro-zeleným vzorem, Barbora Záhlavová-Strýcová v černém.

Na rozdíl od svého předchůdce, vášnivého tenisty Klause, však Zeman otevřeně přiznal, že sám žádný velký tenista není. A Petře Kvitové sdělil: "Chtěl bych se omluvit, že jsem vás nepozval samotnou, ale měl jsem k tomu jediný důvod," uvedl prezident a pokračoval: "Velká většina politiků se nesmírně ráda tulí k úspěšným a trošku se přihřívá na jejich slávě a chlubí se cizím peřím. Takže já bych se velmi rád přitulil k Petře Kvitové a tvářil se, že jsem Wimbledon v podstatě vyhrál já, i když neumím ani pinknout. Proto jsem velmi rád, že jste projevily zájem o toto setkání, a chtěl bych vám za to moc poděkovat."

Zeman: Závistivci jen závidí

Kvitová však přesto byla středem pozornosti. Jak se na wimbledonskou vítězku sluší a patří. Česku udělala druhým triumfem na travnatých kurtech v All England Clubu skvělou reklamu. Po úspěchu se však do ní pustili kritici kvůli tomu, že má trvalé bydliště v Monaku a tam také platí daně...

Zeman čtvrté tenistce světa poradil, aby závistivce ignorovala. "Vím, že jako úspěšní lidé jste předmětem všudypřítomné závisti, a jeden z důvodů setkání je také to, abych vám proti těmto závistivcům vyjádřil svoji podporu a poprosil vás, abyste je ignorovala, protože neumí nic jiného než závidět," řekl Zeman v krátkém proslovu.

A připomněl nedávný případ, kdy se na sociální síti Facebook objevil názor, že by Kvitová měla dokonce přijít o české občanství. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml (za ČSSD)....

Tenistky nepřišly za Zemanem s prázdnou, prezident od nich dostal čestnou vstupenku na listopadové finále Fed Cupu v Praze. Nejprve však zaváhal a ptal se, zda hrají v Praze. Po kladné odpovědi dodal, že velice rád přijde. A Kvitové navíc řekl, že bude na Hradě vítána po výhrách i porážkách. "Ne že bych vám to přál, ale i prohra je součástí života. Proto jsem také do Španělského sálu Pražského hradu pozval všechny olympioniky bez ohledu na to zda vyhráli, nebo prohráli," uvedl Zeman.

"Byl velice vtipný. Sám říkal, že sportu neholduje, ale přehled o tenise měl, takže jsme se pobavili. Co navrhoval, si ale necháme pro sebe," řekla po setkání se Zemanem Českému rozhlasu Petra Kvitová, která na rozdíl od svých kolegyň byla na Hradě podruhé. Poprvé ji tam přivítal v roce 2011 Václav Klaus.

Doporučujeme
czrus ( 24. července 2014 22:54 )

UZ TO USA priznalo ze to je Putin sastrelil to letadlo s pestole, vono mu prekrizelo cestu , tak musil ha odpalit , votevzel okinko a trefil ha , a hdis tet byl v africe na safari tak tam jeste 1 letadlo trefil kamenem byl vozralyj , ze mu dosli naboje , zika tet hlas ameriki po netu sem to videl ........

czrus ( 24. července 2014 19:03 )

Věci se nejspíš dávají do pohybu. Novinářka a členka CFR ve Washington Post ostře kritizuje přístup Západu v ukrajinském konfliktu http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veci-se-nejspis-davaji-do-pohybu-Novinarka -a-clenka-CFR-ve-Washington-Post-ostre-kritizuje-pristup-Zapadu-v-ukrajinskem-konfliktu-327948

pelagie ( 24. července 2014 09:59 )

Ha,ha,ha

zabibol ( 24. července 2014 09:25 )

Huml je bývalý komunistický fízl s přisluhovač. Sám uměl jenom buzerovat řidiče a teď závidí, když si Petra Kvitová vydělá peníze.

drakulina ( 24. července 2014 09:14 )

suov, nech se vyšetřit, kape ti na maják.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud