O muži, který skočil do vody v lomu na Berounsku a už se nevynořil, dostali záchranáři zprávu v úterý před 20:30. Na místo události vyjely ihned všechny složky Integrovaného záchranného systému. Trans Hospital plus na místo dorazil s vozem RLP a terénním speciálem, který dopravil k místu neštěstí lékaře, hasičské potápěče a jejich výstroj.

Mladíka se podařilo najít, lékařka bohužel mohla konstatovat již jen smrt. "U muže bylo po vylovení zjištěno zranění hlavy neslučitelné se životem a lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Ošetřeno s akutní stresovou reakcí bylo pak i sedm lidí - na místě tak zasahoval i přivolaný psycholog.

Druhý případ úmrtí při koupání se stal v pondělí odpoledne. K topícímu se muži v rybníku na Praze-západ vyjeli po 16:00 jeseničtí záchranáři. "Muže začali ihned resuscitovat, ale i přes maximální snahu nebylo oživování úspěšné," popsala mluvčí.

V současném horkém počasí stoupl počet výjezdů záchranářů zhruba o 20% oproti běžným dnům. Středočeští záchranáři nejčastěji vyjíždějí ke kolapsovým stavům, k pacientům s dušností, vysokým krevním tlakem a bolestí na hrudi. Nejrizikovější skupinou jsou senioři, pacienti s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocní, dodala mluvčí Effenbergová. Tropické teploty vydrží v Česku do dnešního dne, postupně se podle meteorologů budou od odpoledne objevovat bouřky.