Kajakem na Floridu za sluncem? Ze zimy v Evropě pouze za půl roku!

Autor: tp - 
19. 4. 2014
11:03

Po více než půl roce dorazil do přístavu Florida Keys 67letý důchodce z Polska, Aleksander Doba, který se rozhodl pro touto cestou využít svůj volný čas. Nakoupil suroviny, vodu, vyrobil si sedmimetrový kajak a pak pouze pomocí pádla překročil obrovský Atlantický oceán.

Cestu započal v Portugalském Lisabonu a zakončil ji až v USA, přesněji u břehů slunečního státu proslaveného svými domovy pro důchodce a nekonečným zástupem emigrantů z Kuby – Floridy. Když dorazil, Doba vypadal přesně jako mořský vlk z dávných časů. S plnovousem a tváří ošlehanou větrem i vlnami.

„V cíli prý chtěl být původně už v únoru, ale zdržely jej neobvykle silné proudy a vítr nad Atlantikem,“ řekl agentuře PAP Dobův přítel Piotr Chmieliński. Kromě toho musel po téměř pěti měsících přistát na nějakou dobu v Bermudách, aby opravil zničené kormidlo své lodi. "Je to vůbec poprvé, co člověk přeplul na kajaku Atlantik do severní Ameriky," prohlásil dále Chmieliński.

Už jednou se ale vydal na podobnou cestu, přesněji v roce 2011, kdy se mu ale podařilo doplout pouze do Brazílie a to z Afriky. Cesta to byla o stovky kilometrů kratší, ale zvládl i tak velice dobře. Tenkrát také na svém kajaku, který si sám vytvořil.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
agassi ( 19. dubna 2014 13:25 )

 To je rizek!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa