J X. Doležal se rozhodl reagovat na Řezníka po dvou letech. Na stránkách reflexu.cz tak odvysílal kontroverzní skladbu, jejíž genezi sám tvůrce čtenářům nastínil. „Známý horrorcore trapper (trapný rapper) Řezník, který ještě svým divákům nikdy neukázal ksicht, přišel před několika lety s rapem na mou adresu. Dílko se jmenuje Diss jxd a text je srovnatelný s Kollárovou Slávy dcerou. Například verše „Jiří X. má hluboko v kundě fix“ by povinně měly být v každé učebnici češtiny,“ uvedl J X. Doležal a pokračoval:

„Když na podzim 2010 Řezník svůj klip publikoval na netu, nereagoval jsem - debilit je Internet plný a není proč se kvůli tomu rozčilovat. Pak ale čas trhnul oponou a Řezníka pro hrubost vyloučili ze soutěže Zlatý slavík. Velmi se mne to dotklo, protože jsem si myslel, že ocenění tradičně udělované Karlovi Gottovi letos přebere někdo mladší a progresivnější - právě Řezník. Nestalo se, zato jsme se dozvěděli, že hloupost a hrubost do Zlatého slavíka nepatří.“

JXD: Perzekuovaným umělcům je třeba pomáhat

Podle Doležala je (s notnou dávkou ironie) je třeba se perzekuovaných umělců zastat. „Proto jsem okamžitě po slavičím skandálu sepsal text mé rapové prvotiny, a s teamem Pavel Whitehead Poslušný (režie, kamera, hudba) a Pavel Horny Hofman (produkce) jsme natočili klip na revanš zase proti Řezníkovi,“vysvětlil Jiří X. Doležal.

Video
délka: 01:37.66
480p 360p 360p 240p 240p

MC Fetka: Diss Řezník Reflex.cz

 

Texově se i přes "hrubší notu" hodnotí Doležal spíše sebekriticky. "Nechci se příliš chlubit svým textem, ale například mé verše „že si kouřil Slávika tak by si chtěl Slavíka“ by se měly stát maturitní otázkou z českého jazyka. Takže přejeme dobrou zábavu, a v případě zájmu o živý koncert JXD piště na adresu redakce," uzavřel.