Zvlněné dálnici D47 chybí podloží: Musí se zbourat!

Autor: ČTK - 
24. 10. 2013
10:14

Na dálnici D47 chybí přímo pod asfaltovým povrchem vozovky kamenná drť, která má stavbu stabilizovat. Dálnice, která byla otevřená teprve v roce 2008, se podle expertů musí zbourat a postavit znovu!

"Svolali jsme experty, které já znám, a všichni se shodují, že řešení je jediné. Dálnici zbourat a postavit znovu," řekl ministr dopravy Zdeněk Žák. Zatím není jisté, jak velkou část dálnice případné bourání postihne.

Celkem ministerstvo plánovalo uskutečnit zhruba stovku sond. Výsledky jsou k dispozici od desítek z nich a chybějící materiál v konstrukční vrstvě potvrzují všechny.

Chybějící část dálnice může podle ministerstva podstatným způsobem ovlivnit kvalitu a životnost stavby a také bezpečnost provozu. Nová zjištění podle ministerstva zásadně změní taktiku státu při jednání se zhotovitelem dálnice. Tím jsou ODS-Dopravní stavby Ostrava, vedoucí konsorcia, které zhruba osm kilometrů dlouhý dálniční úsek u Ostravy stavělo. Eurovia následně ODS-Dopravní stavby Ostrava převzala.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní s Eurovií vede řadu rozhodčích sporů. První ze sporů ŘSD vyhrálo začátkem října.

Doporučujeme
dzery ( 24. října 2013 16:06 )

Vždyť je to jedno přesunou se zpátky k sosanům.

reggina ( 24. října 2013 15:59 )

Rebicek koupil Slavii, taky dobry

zaharvi ( 24. října 2013 14:30 )

proč se divíte že není v podloží to co tam má být.tento materiál je v cestách soukromých stavitelů.co kamiomu makadanu a jiného kamene skončilo někde jinde,mimo stavbu.řidiči s toho měli dobrý kšeft.není to jen kámen,ale i beton.pak se nemůžeme divit že to tak dopadá.krádeže kamene v lomech severní moravy je normální věc.děje se tak hlavně na odpoledních směnách.fůru zaplatíme,deset ukradem.

tonny44 ( 24. října 2013 13:58 )

Sice to sem nepatří, ale Zeman právě vtiskl polibek smrti SPOZ, což je samozřejmě dobře!!! Zeman podpořil prolomení limitů těžby hnědého uhlí na severu Čech

andreslawicky ( 24. října 2013 13:52 )

A co je s naftou??Nevím jestli někdy jezdíte po Evropě ale nafta je srovnatelná cenově jak na Slovensku tak v Maďarsku,Rakousku cena stejná jako u nás.Když tedy nepočítám hlavní tahy a dálnice kde je nafta drahá stejně jako u dálnic mimo ČR ale je to v řádech haléřů.A o ceně nafty například v Německu nemá cenu psát tam je rozdíl cca 3-6 korun podle regionu a o severských státech jako Norsko,Švédsko,Finsko ani nemluvím tam je rozdíl 10-18 Kč tak nevím co tady žvaníte nějakou bolševickou propagandu jak všude jezdí zadarmo proti nám .Anglie tam je rozdíl cca 20 Kč tak kde asi ty vozy tankují u vás na zahradě???

Zobrazit celou diskusi
Další videa