Soudce (†64) zemřel záhadnou smrtí a jeho tělo ohlodali jezevčíci: Podle policie nebyl zavražděn

Autor: shp - 
17. 6. 2013
12:53

Měl na krku bodnou ránu, ale podle vyšetřování to nebyla vražda. Soudce Miloslav Studnička (†64), který poslal za katr i žháře z Vítkova, si poranil na krku žílu a vykrvácel. Jeho tělo pak ohlodali jeho vlastní jezevčíci. Policie nyní odložila jeho případ, protože ho podle ní nikdo nezabil.

Studničku našla policie po upozornění soudcových kolegů, že nepřišel do práce, loni 9. července v jeho domě ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Mrtvý měl bodnou ránu na krku. Zranění však rozkousali psi, jichž soudce choval asi 20, takže není jasné, jak rána vznikla.

Žádné známky útoku nebo sebeobrany

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková potvrdila, že soudce zemřel kvůli bodnořezné ráně na krku. Jak rána vznikla, ale nemohli lékaři jednoznačně určit. „Vyjma předmětného poranění však znalci nenalezli na těle další poranění, charakteristická pro sebeobranu. Znalec také konstatoval, že způsobené zranění nelze hodnotit jako likvidační,“ dodal.

Zemřel na banální poranění

Náměstek ředitele moravskoslezské policie Dalimil Sypták už loni uvedl, že Studnička zemřel na následky banálního poranění. „Utrpěl poranění žíly s pozvolným krvácením. Následovala srdeční zástava a embolie. Umíral několik minut,“ komentoval náměstek pitevní protokol.

Ani psi ho nezabili

Mluvčí uvedla, že kriminalisté nenašli na místě žádné stopy toho, že by do domu někdo vnikl násilím. Vyloučili i možnost, že by soudce do domu někoho sám pustil. Na místě navíc volně ležely peníze i platební karta a další věci. „Specialista pak vyloučil možný útok psů na zesnulého, který by způsobil primární zranění,“ uvedla Holčáková. Chování dvou desítek psů lze podle specialisty přičítat jejich reakci na vzniklou situaci.

Doporučujeme
odin641 ( 17. června 2013 13:47 )

Jen ten nahoře je spravedlivý,jeho mlýny melou pomalu ale jistě,byl to soudce sadista,a tolik psů to je úchylka

vilda696 ( 17. června 2013 12:27 )

Kdo ví ,kolik jemu podobných kreténů ještě soudí

vilda696 ( 17. června 2013 12:25 )

Evidentní psychopat a magor který měl v rukou osudy mnoha lidí,souhlas s ,,pavel219,,přezkoumat vše co soudil

bledulkafialka ( 17. června 2013 12:19 )

Že by odměna za kauzu Vítkov ??

bledulkafialka ( 17. června 2013 12:18 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa