Jennifer zachránila děti před smrtí vlastním tělem: Tornádo jejich školu rozmetalo na prach | Blesk.cz

Jennifer zachránila děti před smrtí vlastním tělem: Tornádo jejich školu rozmetalo na prach

Autor: psch - 
22. 5. 2013
22:01

VIDEO: Ničivé tornádo, které se na začátku týdne prohnalo americkým státem Oklahoma, zničilo v městu Moore stovky domů a zabilo 24 lidí. Hrdinkou se stala učitelka z tamní základky, která zachránila životy tří dětí. Sama teď leží v nemocnici.

Záchranné práce ve městě Moore jsou téměř u konce, lidé se vrací domů, respektive na místa, kde jejich domovy před tornádem byly. Jedním z objektů, který tornádo srovnalo se zemí, byla základní škola Plaza Tower.

„Řekli jsme dětem, aby se skrčily. Světlo přestalo fungovat, všechny byl vystrašené. Pak přišel náraz. Podívala jsem se na dveře, sklonila hlavu a pak to přišlo,“ řekla učitelka Jennifer Doan.

V troskách školy zemřelo sedm dětí. Nebýt statečné Jennifer, mohlo jich být více. Tři děti totiž ochránila vlastním tělem. „Přikryla jsem děti rukama, objala jsem ty, které byly nejblíže,“ řekla.

Nechci zemřít, plakal chlapeček

Dvě děti objala, třetí zůstalo zasypané. „Uklidňovala jsem ho, řekla jsem mu, že nás najdou. On mi stále opakoval, že nemůže dýchat, že nechce zemřít," řekla Jennifer. Díky ní přežil.

Po dlouhých hodinách čekání a strachu přišla pomoc. Lidé začali trosky školy odhrabávat a učitelku i s dětmi vyprostili.

Jennifer má přeraženou hrudní kost, naraženou páteř a rány po celém těle. Ale žije. A s ní i další tři děti, které by možná, nebýt její odvahy, zemřely.

Doporučujeme
japos22 ( 24. května 2013 22:01 )

Jistě máš pravdu, ale je rozdíl, když máš nachystáno, co budeš v dané situaci dělat a když nevíš, tak už to nevymyslíš... a za 15 minut se dá do úkrytu doběhnout, když je nachystaný

krupan10 ( 23. května 2013 08:14 )

divila byste se, také jsou, ale zatím docela malá

ganzanie ( 23. května 2013 06:07 )

..ale umí.. před lety mi syn letěl do USA, ten den řádilo tornáno Floyd, vůbec sem nevědela co s ním je ...dopadlo to dobře,ale než mi zavolal byla nekonečná doba..

ganzanie ( 23. května 2013 05:54 )

..oba dva příspěvky sou výztižné... stačí vidět/v.tv co tornádo dovede udělat za paseku, umřela bych strachy...

anka ( 23. května 2013 00:48 )

v Cesku zadna tornada nejsou, tak si to lidi ani neumi predstavit.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa