"Žádné podrobnosti zveřejňovat nebudeme," sdělila Zemanova mluvčí Hana Burianová ČTK. "Na pozvání prezidenta Miloše Zemana přijede Václav Klaus s manželkou Livií a oběma syny a jejich manželkami v pátek 26. dubna na večeři do lánského zámku," uvádí internetová stránka exprezidenta Klause.

Při večeři se jedním z okruhů hovoru mohlo stát i možné jmenování manželky exprezidenta Livie Klausové velvyslankyní na Slovensku. Zeman před časem projevil přání ji do diplomatické pozice umístit.

Zemanova snaha vyslat choť bývalého prezidenta do Bratislavy stála v pozadí současného sporu o jmenování velvyslanců, který vypuknul mezi Hradem a ministerstvem zahraničí. Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09) se proti jejímu jmenování ohradil.

Posledně v Lánech...

Zeman a Klaus se v Lánech naposledy setkali 7. března, kdy Klaus oficiálně skončil v prezidentské funkci. O den později se pozice na Pražském hradě ujal Zeman.

V Lánech tehdy položili věnce na hrob zakladatele Československa a jeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Poté spolu poobědvali.