Ve Švédsku zavírají školy a školky: Našli u nich zbraně!

Poblíž švédských škol byly nalezeny střelné zbraně
Autor: shp, ČTK - 
15. 3. 2013
13:40

Panika mezi dětmi a jejich rodiči. Ve švédském Malmö museli policisté uzavřít několik škol a školek poté, co v jejich blízkosti objevili střelné zbraně.

Policie v jihošvédském Malmö dnes uzavřela tři školy a jednu školku poté, co v okolí vzdělávacích zařízení nalezla střelné zbraně. Na místě jsou policisté se psy, kteří pátrají po dalších možných zbraních.

Skandinávie ve strachu

Skandinávie po předloňském teroristickém útoku norského pravicového extremisty Anderse Breivika a po sérii střeleckých masakrů na finských školách vnímá bezpečnostní hrozby velmi vážně.

Zbraní bylo několik

Zbraně, kterých bylo podle několik, našla policie ve čtvrtek v jednom ze školních kampusů. „Chceme se ujistit, že zde již žádné zbraně nejsou,“ řekl bez dalších podrobností Jimmy Modin z malmöské policie.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
kluk.z.moravy ( 15. března 2013 21:03 )

Myslím si, že Švédská policie spíše naštvala sběratele válečných a loveckých pušek a pistolí. ...Jo a kde jsou do těch zbraní náboje.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa