Brutální kresby syrských dětí v uprchlickém táboře: Mrtvoly, krev a válka!

Autor: shp - 
14. 3. 2013
14:50

Umírající lidé, bojující tanky a helikoptéry a všudypřítomná smrt. Tak vypadají kresby syrských dětí, které vyrůstají v uprchlickém táboře v jordánském Ammánu. Jejich dětská duše bude občanskou válkou poznamenána celý život.

Občanská válka v Sýrii je jedním z nejkrvavějších konfliktů současnosti. Podle odhadů OSN už při ní zemřelo více jak sedmdesát tisíc lidí. Válka dopadá na psychiku všech Syřanů, nejvíce jí ale trpí ti nejmenší. Syrské děti budou konfliktem poznamenány celý život.

Z kreseb jde mráz po zádech

Děti, které měly to štěstí a skončily v jordánském uprchlickém táboře, který se nalézá v Ammánu, nakreslily to, co zažily ve své rodné Sýrii během války. A z toho jde mráz po zádech. Na kresbách jsou vidět zmrzačená těla, krev a násilí. Děti jsou také fascinovány vojenskou technikou jako tanky, vrtulníky a samozřejmě zbraněmi. Nejhorší na tom všem je, že většina autorů kreseb při válce přišla o vlastní rodiče.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa