Podívejte se, kde hackeři zrovna úřadují: Němci vytvořili mapu útoků online

Web německého Telekomu mapuje kybernetické útoky po celém světě
Autor: psch - 
15. 3. 2013
08:37

Českou republiky minulý týden i začátek tohohle vyděsily kybernetické útoky, které byly směřované především na velké servery. Hackeři napadli banky, zpravodajské weby, i vyhledávače. Němci vytvořili unikátní mapu, kde lze podobné vidět útoky online!

Pomocí speciálního systému lze na mapě, kterou se podařilo vytvořit německému Telekomu, vidět reálné kybernetické útoky po celém světě ve vybraných zemích. Tečky na mapě zobrazují, odkud útok přišel.

Největšími průkopníky v počtu útoku jsou tak Rusové, kteří vedou před druhým místem, které obsadil Taiwan, o jeden a půl milionu útoků za měsíc.

Webová stránka www.sicherheitstacho.eu mapuje ale jenom ty útoky, které se odehrávají v rámci systému. Takzvané honeypots infiltrují systémy útočníků, díky nimž se dají útoky vysledovat. Dál bohužel nevidí.

Jedná se o takový tachometr bezpečnosti, který sice nedává reálný přehled o všech útocích na planetě, ale i tak jde o zajímavá čísla. Počítá útoky pouze ze systému, kam se tachometrům podařilo dostat, většinou pocházejí z Ruska – jak je ostatně vidno na statistice.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa