Hned od Zemanova zvolení to vypadalo, že to s ním bude mít ochranka pořádně těžké. Prezident ji pořádně "vypucoval" kvůli zpackanému zásahu v Chrastavě, kdy bodyguardi nechali atentátníka Vondrouše, ať Klause pokropí sprškou střel z airsoftové pistole.

Zeman nedával oddechnout ochrance ani poté. Nebyla třeba na svém místě, když padal ze schodů. Nakonec však na oficiální ochranku přistoupil a jeden tým "pořídil" i vlastní dceři Kateřině. Od té doby střeží ochranka Zemana i jeho rodinu jako oko v hlavě. A všímá si bedlivě i jejich okolí.

Hrozilo Zemanovi nebezpečí? Ślo prý jen o poplašnou zprávu

Dnes pak došlo i k jedné kuriózní situaci. Nedaleko paneláku, kde Zeman stále ještě bydlí, chytila zloděje!

"Poblíž bydliště CHO1 (chráněná osoba, tedy prezident Zeman - pozn. red.) zadržel člen osobní ochrany dvě osoby podezřelé z krádeže věcí z blízké stavby, které na místo přijeli kradeným vozidlem," stojí v hlášení ochranky, které uveřejnil server iDnes.cz.

V okolí se prý dokonce šířila zpráva, že nebezpečí hrozilo i samotnému Zemanovi. Auto prý bylo napěchované výbušninami. Údajnéě však šlo jen o planý poplach a bujnou fantazii sousedů. "Nic takového se nestalo. Naše ochranka jen tak mimoděk prostě odvedla dobrou práci," okomentoval to pro server náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel. 

Stále bydlí v paneláku

Zeman přitom v paneláku ve Stodůlkách nadále bydlí. Přímo na Hrad do Masarykova apartmánu se však nakonec stěhovat nebude, první dáma Ivana rozhodla jinak. Zemanovi se přesunou do Lumbeho vily, kterou opustil Václav Klaus.

"Myslím, že se tam budou provádět ještě některé velmi drobné stavební úpravy, ale termín ponechám na své ženě," sdělil Právu ke stěhování prezident Zeman.