Míša (6) miluje hokej, na brusle se nepostaví: Tohle lehátko mu pomůže

Autor: Tereza Hodáliková, mokk - 
11. 3. 2013
19:08

Z hlavy vyjmenuje všechny členy týmu HC Pardubice, pravidelně sleduje jejich zápasy, patří mezi nejvěrnější fanoušky. To je Míša Tereska (6). Kluk, který celým svým srdcem miluje hokej. Jeho největším snem je jednou se sám projet na bruslích. Má totiž dětskou mozkovou obrnu a nedokáže se sám postavit na nohy… Teď mu Srdce pro děti a společnost LIDL pomáhají!

Že bude míša ochrnutý zjistili rodiče pět dní po porodu. Dodnes nevědí, kde se stal problém. Těhotenství bylo do 30. týdne bezproblémové, pak přišel předčasný porod a Míša se narodil o dva měsíce dříve.

"Ze začátku jsem to tajila, nemohla jsem tomu uvěřit, proč my, proč já, proč zrovna Míša. Styděla jsem se za to. Brala jsem to jako sebeselhání. Časem jsem pochopila, že já za to nemůžu a že s tím začneme bojovat," vzpomíná Míši maminka Iva (36).Bojovat v rodině Teresků pak znamená pravidelně - třikrát denně - cvičit. A to i přes velké bolesti.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa