Hvězdný tým na Hradě: Zeman si vybral Mynáře, Kmoníčka i Burianovou

Prezident Miloš Zeman si vybral svůj tým
Autor: psch, ČTK - 
10. 3. 2013
12:05

První televizní debata a první oficiální oznámení. Novopečený prezident Miloš Zeman v primácké Partii prozradil, kdo mu bude na Hradě radit. A že je to vskutku hvězdný tým! V čele stane jako kancléř dosavadní předseda SPOZ Vratislav Mynář, chybět nebude ani Hana Burianová nebo Hynek Kmoníček.

Jakmile se Mynář vzdá postu předsedy Strany práv a občanů – zemanovci, může usednout do křesla kancléře. Zemanovou mluvčí bude Hana Burianová, která tuto funkci zastávala i v předvolební kampani, a ředitelem zahraničního odboru se stane diplomat a nynější velvyslanec v Austrálii Hynek Kmoníček.

Jmenování Mynáře by mohl Zeman podepsat v příštím týdnu. Odchod svého budoucího kancléře z čela SPOZ má prezident za logický, protože funkce v čele strany i vedení hradní kanceláře jsou "full time job", tedy práce na plný úvazek.

O lidech, jejichž jména dnes v televizi Zeman zveřejnil, se jako o žhavých kandidátech mluvilo už v minulých dnech.

Na Hradě bude zřejmě ještě určitou dobu působit dosavadní kancléř Jiří Weigl, slíbil "zaučit" svého nástupce. Neodchází ani šéf hradního protokolu Jindřich Forejt.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
scaramonte ( 15. března 2013 08:27 )

A který nepohasly? Hvězdy se mění v bílé trpaslíky, černé díry nebo Supernovy. Havel je ten trpaslík, Klaus je černá díra a Zeman bude Supernovou ...

scaramonte ( 15. března 2013 08:25 )

Vyslyšet nemusí, ale solit budou! I cedit! Nejdřív prašule, pak krev!

scaramonte ( 15. března 2013 08:24 )

Od tý hrstky zbyvších Langrostapáků to nebude hlasitější než pištění potkanů z kanálu, takže to nikdo mimo kanalizaci nezaslechne ...

cujevuxo ( 12. března 2013 12:27 )

a ty si zase myslíš, že si Péťa nechá mluvit do vládnutí kdejakýho křupana z vysočiny jooo???

rumovapalice ( 12. března 2013 07:20 )

Novinky.cz ---- Zemanovo volání po majetkových přiznáních nebude vyslyšeno První velký krach a blamáž nového a zbytečného pana prezidenta. (poslanecká sněmovna na něj se.re)

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa