Stála pod pódiem vedle Dana (†19): Viděla jsem, jak ho metalista Randy shodil!

Autor: simao,ČTK - 
4. 3. 2013
13:08

VIDEO: Výpověďmi dalších svědků se vrátil případ metalového zpěváka Randyho Blythea do pražské soudní síně. Vyjímala se mezi nimi mladičká, modrovlasá metalová fanynka, která stála v první řadě vedle zpěvákovy oběti Dana (†19). Na vlastní oči a "z první ruky" viděla, k čemu při koncertu došlo.

Incident při vystoupení americké metalové skupiny Lamb of God v pražském Abatonu z roku 2010 stále čeká na své rozřešení. Podle obžaloby zapříčinil zpěvák Randy Blythe smrt teprve devatenáctiletého fanouška Dana, kterého měl surově shodit z pódia.

A zatímco někteří tvrdí, že nešlo o nic neobvyklého a o nešťastnou shodu náhod, před soudem dnes vystoupila mladá svědkyně, která stála vedle Dana v první řadě pod pódiem.

Padal do lidí, dav se rozestoupil

S Danem a jeho partičkou se prý dívka seznámila až na koncertě. Společně "pařili" v první řadě, a tak na vlastní oči viděla, jak mladík šplhá na pódium. V tu chvíli však prý k němu přistoupil Blythe, chytil Dana za ramena a shodil mezi lidi. Dav se však v osudnou chvíli rozestoupil a mladík dopadl na podlahu. Kamarádi mu ještě zavolali záchranku, Dan však zraněním hlavy v nemocnici podlehl.

Policie obvinila amerického zpěváka z ublížení na zdraví s následkem smrti a Blytheovi tak hrozí až 10 let vězení. Pozůstalí se navíc k obžalobě připojili s požadavkem na odškodnění ve výši deset milionů korun. Hudebník se začátku hlavního líčení v únoru účastnil a na dnešní projednání přislíbil návrat. Do soudní síně pak skutečně přišel.

Video 4. března opět pokračoval soud s americkým metalovým zpěvákem Randym Blythem. Byli jsme u toho - Jan Jedlička
720p 480p 360p 240p

Posudky: Randy netrpí poruchou osobnosti

Dnes pak došlo k přečtení znaleckých posudků, týkajících se zpěvákovy povahy. Podle psychiatričky není Blythe zvýšeně agresivní a netrpí ani poruchou osobnosti. Soudní psycholožka však zmínila jeho hysterické a nelítostné rysy.

Odbornice rozdílné pohledy na zpěváka vysvětlily tím, že psycholožka posuzuje obecně osobnost a psychiatrička určuje, zda osobnostní rysy jsou v daném případě nebezpečné.

Řídil opilý, močil na veřejnosti

Závěry posudků přitom čerpaly i z Blythova popisu předchozích konfliktů se zákony. Zpěvák údajně uvedl, že před lety dostal pokutu za rychlou jízdu, opilost nebo močení na veřejnosti. Psycholožka z toho prý usoudila, že má tendenci k překračování společenských norem. "Blythe není zvýšeně agresivní," dodala však psychiatrička.

Soudce před úterním vynesením verdiktu ještě vyslechne na návrh obhajoby znalce z oboru biomechaniky. Jeho posudek je zaměřený na fyzikální okolnosti zranění, kvůli kterým mladík zemřel.

Doporučujeme
mememumu ( 5. března 2013 13:42 )

No, milá fetko, ona ta modrooká fetka tvrdí, že neodešel po svejch? Tebe neučili na fetkoškole číst?

kobyla1 ( 4. března 2013 19:59 )

A teď babo raď. Mám být naštvaný že se snížila gramáž nebo se mám rozčilovat že to měli raději zdražit?.....No....čokoládu nemusim ta se na to vyprdnu a dám si raději kus domácí flákoty

kobyla1 ( 4. března 2013 19:57 )

No tenhle případ už je tak nepřehledný, že už si nedovolím k tomu cokoliv dodávat.Uvidíme jak to dopadne.

satanklaus ( 4. března 2013 18:49 )

To nebyla jedna z verzí, to je jediná, mnoha svědky potvrzená verze, to že odešel po svejch, která je v naprostym rozporu s nablblou výpovědí tý modroký fetky.

mememumu ( 4. března 2013 17:38 )

Snížení gramáže u čokolád? A to jako u kterých?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa