Černé duše v pražské ODS? Vlivný podnikatel prý podezřele manipuluje s členskou základnou

Ilustrační foto
Autor: ČTK, oj - 
28. 2. 2013
12:02

Část členů ODS v Praze 4 zpochybňuje okolnosti nedávné volby předsedy místního sdružení v Nuslích. Zvítězil vlivný podnikatel Ondřej Palounek. Volbě ale údajně předcházelo účelové přihlášení straníků z jiných buněk.

"Sněmu předcházel značný přesun členské základny. Sněm se pak uskutečnil současně s jednáním zastupitelstva městské části, aby se někteří zastupitelé nemohli zúčastnit," řekl ČTK jeden z členů ODS v Praze 4. "Bývalému předsedovi Michalovi Pilcovi údajně vyhrožovali. Nakonec sám rezignoval," řekl ČTK další člen místní ODS.

Nový předseda Palounek, který do té doby působil ve spořilovské buňce, se podle zdroje ČTK členem nuselského sdružení stal jen několik hodin před svým zvolením.

Předseda pražské ODS Svoboda v dřívějším vyjádření pro Českou pozici uvedl, že změny v Praze 4 vážným způsobem zpochybňují demokratické principy, na kterých je ODS postavena. Záležitostí se chce zabývat.

V ODS v nejlidnatější městské části to vře už několik měsíců. Na podzim byl z vedení oblastní organizace odvolán Pavel Horálek, který byl následně sesazen i z postu starosty Prahy 4. Na Horálkovu stranu se údajně tehdy postavila právě buňka v Nuslích.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
picpa ( 28. února 2013 20:24 )

Potravináři „obelsťují“ zákazníky. Podívejte se, které výrobky snížily gramáž Většina ceny základních potravin po novém roce vyrostla, a to nejen kvůli zvýšení spodní sazby DPH, kterou prosadila Nečasova vláda, ale také kvůli jiným aspektům. U hromady potravin, zvláště pak u čokolád, došlo k nenápadnému snížení gramáže. Dostal jsem e-mail od jednoho z příznivců, co s tím budu dělat. Nenápadná mystifikace spotřebitelů probíhá u celé řady potravin ale i dalšího spotřebního zboží. Výrobci, jelikož nechtěli jít s cenou nahoru, jednoduše volili méně okatou variantu a shodili gramáž.

kobyla1 ( 28. února 2013 18:05 )

A tohle bych měl volit?

conjar ( 28. února 2013 17:43 )

..no jo, když pravičáci mají za sebou veškerá média v ČR,(příklad volba prezidenta a jiné).Už se zapomělo,že po "cinkání fabkama" je tady cenzura jako řemen!

karel050860 ( 28. února 2013 17:38 )

Kam jsme to došli??? Občanům v Chomutově došla trpělivost. Hromadně se rozhodli vyklidit pole. Důvod? Potraviny v ČR jsou drahé a nekvalitní. Proto si je jedou nakoupit do Německa. Zájezdy za nákupy k sousedům byly běžné před dvěma desítkami let, najednou se tento trend vrací.

karel050860 ( 28. února 2013 17:37 )

Jak se to všechno mění,nejdříve se napadaly Věci veřejné,tam se toho moc nenašlo,tak hurá na další.Media jenom hledají špínu,a když někdo chce něco udělat pro tuhle zem,jako třeba VV s Vítkem Bártou,tak se na ně pošle lovecký pes Kroupa.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa