Otřesné bydlení v Hongkongu: Lidé žijí jako sardinky!

Autor: ljš - 
22. 2. 2013
16:22

Mysleli jste si, že máte malý byt? Představte si, že byste se museli s celou svou rodinou vejít do místnosti o rozměrech jen o málo větších, než je toaleta! Fikce? Ne, krutá realita, v Hongkongu takhle žijí stovky tisíc lidí.

Spaní na postelích, které jsou krátké i pro malé děti, od podlahy až ke stropu police přeplněné nejrůznějšími věcmi, to je bydlení, ve kterém trpí stovky tisíc obyvatel Hongkongu.

Humanitární organizace SoCO zveřejnila fotografie, které z ptačí perspektivy ukazují maličké krcálky, v nichž se v tomto velkoměstě mačkají tisíce rodin. Tyto minimístnosti o rozměrech 2x2 metry jsou pro mnohé jediným východiskem, jak v sedmimilionové metropoli mít střechu nad hlavou.

Muž sedící na posteli vedle své „kuchyně“ se snaží vyprat si oblečeníMuž sedící na posteli vedle své „kuchyně“ se snaží vyprat si oblečení | 

Hongkong přitom patří mezi nejbohatší města světa a překypuje honosným bydlením a luxusem. Rozdíl mezi boháči a chudinou je zde ale propastný, SoCO proto doufá, že zveřejněním fotografií pomůže nejnižší hongkongské vrstvě k lepšímu životu.

Postel a police od podlahy ke stropu, nic víc se do místnosti nevejde

Tento mladík se pokouší si ve svém „kotci“ alespoň na chvilku zdřímnout. Svůj minibyt má polepený plakáty a krom postele tam najdeme jen ty nejnutnější věci.

Organizace SoCO doufá, že dokáže hongkongské chudině pomociOrganizace SoCO doufá, že dokáže hongkongské chudině pomoci

Obrázek toho nejzoufalejšího bydlení. Muž nemá ve své místnosti ani postel, největším luxusem je nezbytný ventilátor.

Toto zoufalé bydlení je pro mnohé jedinou cestou, jak v Hongkongu přežítFoto: 

Jiné místečko k sezení ve své místnosti tato žena nemá. Pokojík je zaplaven nádobím a dalšími věcmi.

V místnostech se tísní celé rodinyFoto: 

Podává se večeře. A to v malinké ložnici, ve které jsou nuceni přespávat hned tři lidé. Nájem ve větších bytech je příliš vysoký a čekací seznamy neuvěřitelně dlouhé.

Hongkongské místnosti, které připomínají kotce, mají rozměry 2x2 metryFoto: 

Tato starší žena se už v otřesných podmínkách naučila žít. Naději na lepší bydlení nemá, snaží se proto prostor využít, jak se dá.

V sedmimilionovém Hongkongu musí ti nejchudší přežívat v místnostech o rozměrech 2x2 metryFoto: 

Tato čtyřčlenná rodina se snaží přežít v těch nejděsivějších podmínkách. Dvě malé děti píší úkoly na posteli, na kterou se musí vejít i se svými rodiči.

HongkongFoto: 

Tento starší muž se snaží v malinkém prostoru napsat dopis. Kolem sebe má celé své živobytí, to musel vměstnat do prostoru 2x2 metry.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
janina7777 ( 24. února 2013 13:57 )

máš pravdu, paneláky jsou kontejnery odpadu

janina7777 ( 24. února 2013 13:56 )

lidi těžko snášej bohatství a úspěch jinejch

janina7777 ( 24. února 2013 13:55 )

můj dům je za čtvrt roku hotovej

vencapernik ( 23. února 2013 21:32 )

Krakonosi a kdyz usz mluvis o ostatnich danich tak: cigarety kupuji za $20 za karton booze kupuji ve statech az za 50% slevu(v motorhomu se lehce proveze) gas je porad skoro o polovinu lacinejsi nez v Evrope($1.15 za litr) o excise tax $100 za A/C nema cenu mluvit, je to peanut a je to jednorazove v cene noveho vozu 13% hst obchazim placenim by cash pod pultem kde to jde dan zprijmu? kdyz mas sikovneho accountanta tak nemi problem. Z 80 Grands za rok jsme s manzelou platili celkem $206 dan z rijmu. Takze to neni tak hrozne.

issbia ( 23. února 2013 21:17 )

ne asi.. až budeš ve vlastní ,,vile´´ tak to pak rozhlašuj

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa