Rodiče šli na kávu, děti se utopily v bazénu: Starší dcera (†6) měla hlídat mladší (†3)

Na malé holčičky si delegát Ahmed, který se o kuvajtskou rodinu staral, vzpomíná. Tragédie u bazénu zasáhla i jeho
Autor: simao, Čas.sk - 
8. 9. 2012
19:22

Svěřili hlídání tříleté dcerky svému šestiletému dítěti a došlo k tragédii. Obě dívenky při hrátkách přepadly přes okraj bazénu a utopily se... "Na nebohé sestřičky si pamatuji," říká delegát, zajišťující pobyty turistů z arabského světa.

Vyrazili na dovolenou na Slovensko, ta se však změnila v tragédii. V bazénu na senecké plovárně se utopily dvě malé holčičky Asma (†3) a Maryam (†6).

Neštěstí postihlo kuvajtskou rodinu, na kterou vzpomíná Ahmed, delegát, zajišťující pobyty pro turisty z arabského světa.

V neděli večer se ubytovala rodina v domě v Piešťaněch. "Muž si přivedl své dvě manželky, které byly zahalené od hlavy až k patě. Spolu s ním přišel ještě jeden dospělý muž a šest dětí různého věku..," vzpomíná na příjezd rodiny na Slovensko. "Na nebohé sestřičky si pamatuji, usmívali se a těšili," dodává se smutkem v hlase pro deník Nový čas. I jeho tragédie hluboce zasáhla.

Rodiče si jen odskočili na kafe...

Co se stalo v osudný den, zjišťuje nyní slovenská policie. Rodina vyrazila na aquaparku v Senci. Zatímco se rodiče bavili, holčičky si hrály v dětském brouzdališti. V nestřežený okamžik však vylezly na jeho okraj a přepadly do velkého bazénu...

"Rodiče si odskočili na kávu s vědomím, že na mladší sestřičku dohlédne ta starší. Nestalo se to," říká Ahmed. Podle něj je však možné, že do bazénu spadla nejprve tříletá holčička, její starší sestřička jí pak chtěla zachránit. Obě ale neuměly plavat a utopily se.

Vše se navíc seběhlo zrovna v moment, kdy u bazénu nebyl k dispozici plavčík - zrovna prý docházelo k výměně směn. Přivolaní zdravotníci již po vylovení děvčátek z bazénu nedokázali pomoci.

Doporučujeme
sarka.q ( 21. listopadu 2014 16:18 )

Nepřítomnost plavčíka v době střídání je blbost. I prodavači a dělníci se střídají tak, že nová směna přijde na pracoviště, a až poté odchází stará směna.

sarka.q ( 21. listopadu 2014 16:14 )

"Na nebohé sestřičky si pamatuji, usmívali se a těšili " mám takový pocit...že je tu něco špatně, pane redaktore....

moniii ( 21. listopadu 2014 07:27 )

Hm...dite hlida dalsi dite Smutne

nbcz ( 9. září 2012 18:37 )

Ja jsem reagoval na tvoje " k čemu by jim to bylo ". K tomu, aby se neutopily.

liskabystrouska ( 9. září 2012 17:32 )

a druzí to viděli ,jak spadly a nikdo nezasáhl..?tolik dospělích v rodině a plno děcek a nechaly je o samotě..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa