Češka (37) svolala párty přes Facebook: Stovky lidí rozháněli těžkooděnci

Autor: ČTK, ljš - 
30. 8. 2012
14:14

Sedmatřicetiletá žena z Orlové na Karvinsku chtěla uspořádat mejdan, na který dlouho nikdo nezapomene. A to se jí skutečně povedlo! Její facebooková pozvánka se, podobně jako v americké komedie Projekt X, nekontrolovaně šířila po síti, až účast potvrdilo 2.500 lidí. Dorazilo nakonec několik stovek, které pak museli rozhánět přivolaní těžkooděnci. Párty se totiž zcela zvrhla.

Soukromou party, na kterou dorazilo několik stovek lidí a svolavatelce se vymkla z rukou, museli ve středu večer v Orlové na Karvinsku rozehnat policisté. "Příchozím se domů nechtělo a chovali se agresivně. Na zasahující policisty začali házet kameny i dlažební kostky. Policie pět z nich zadržela," řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle policie vše začalo na sociální síti. Právě přes ni se rozhodla sedmatřicetiletá žena pozvat své přátele na party. Zpráva ale začala žít vlastním životem, šířila se dál mezi lidi. Nakonec účast přislíbilo více než 2500 lidí. Na místo postupně dorazilo několik stovek zájemců. Svolavatelka pak přiznala, že situaci nezvládá.

Lidé stále přibývali

"Lidé, kteří přijeli, začali dělat výtržnosti, rušili noční klid, blokovali komunikaci a začali být agresivní. K tomu nechyběla hlasitá hudební produkce," uvedla mluvčí policie.

Počet účastníků se ale dál zvyšoval. Proto byli na místo povoláni policisté ze speciální pořádkové jednotky. "Účastníci ale vůbec nereagovali na výzvu, aby prostor divoké párty opustili. Naopak někteří začali být velmi agresivní. Na policisty začali házet kameny a dlažební kostky, převraceli kontejnery, rozbíjeli sklo, převraceli dopravní značky a vulgárně vyřvávali. Kámen zasáhl i policejního psa," řekla Viačková.

Následné opakované potyčky si vyžádali pět zraněných policistů, které zasáhly kameny a dlažební kostky. S pouty na rukou skončil stejný počet lidí. Tři z nich putovali nejprve na záchytku. Podle dechové zkoušky měli v krvi víc než dvě promile alkoholu. Všichni jsou podezřelí z přestupku. "Neuposlechli výzvy úřední osoby a rušili noční klid," vyjmenovala mluvčí.

 

Ženě hrozí trest

Před přestupkovou komisí pak skončí i žena, která nepovolenou akci svolala. "Měla dopředu přemýšlet, do jakých rozměrů může akce narůst," zakončila mluvčí.

Podobná událost se stala nedávno v Děčíně. Šestnáctiletý mladík na Facebooku zveřejnil pozvánku na party v domě svých rodičů, nečekal ovšem, že mu na ni přijde téměř 200 lidí. Sousedé přivolali policisty a akci nakonec rozpustil mladíkův otec, který dorazil domů.

Účastnili jste se facebookového mejdanu v Orlové? Máte fotografie nebo videa z této akce. Ozvěte se na tip@blesk.cz, nebo na telefon 724 014 586. Čeká vás finanční odměna.

Doporučujeme
mandat ( 31. srpna 2012 14:07 )

Nechapu, jak nekdo v 37 letech dokaze takovou blbost. V Anglii byla take jedna pubertscka a k te prislo 11 tisic lidi na oslavu narozenin.

hita ( 31. srpna 2012 11:27 )

 A přišlo tisíc lidí nebo několik stovek?

bafinka81 ( 31. srpna 2012 08:25 )

A tak bylo jí 16 nebo 37 ???!!! Trochu podstatný rozdíl nemyslíte "páni" redaktoři?

budybad ( 30. srpna 2012 19:42 )

Pardon, podvodnici.

budybad ( 30. srpna 2012 19:42 )

Jo cigosi! Francouzi delaji poradek s pristehovalyma. Nase si musime nechat. A delaji dobre Francouzi, o ty cigany z Rumunska neni co stat, nejvetsi kradosi a posvodnici. Dobre delaji.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa