Na Moravě vyrůstá »Tatralandia«: Obří aquapark přijde na 1,2 miliardy

Nádherné panorama Pálavských vrchů dostane novým akvaparkem zabrat.
Autor: op, lmk - 
15. 8. 2012
18:17

Obří aquapark, který bude využívat tamní zdroj termální vody, vyrůstá u Pasohlávek na Břeclavsku. Komplex za více než 1,2 miliardy buduje u vodních nádrží na Mušově pod Pálavou slovenský investor František Hodorovský.

Na staveništi, jemuž vévodí velké jeřáby, se podle stavbyvedoucího Stanislava Herodese pracuje dvanáct hodin denně. Není se ale čemu divit, protože komplex Moravia Thermal by se měl příští rok v červnu otevřít prvním návštěvníkům.

Projekt za téměř 1,24 miliardy korun, na který přispěly dotací 331 milionů i evropské fondy, by měl být ojedinělý polohou a velikostí, neboť se rozkládá na zhruba 35 hektarech.

„A překvapí návštěvníky Obří aquapark, který bude využívat tamní zdroj termální vody, vyrůstá u Pasohlávek na Břeclavsku. Komplex za více než 1,2 miliardy buduje u vodních nádrží na Mušově pod Pálavou slovenský investor František Hodorovský. atrakcemi, které jsou v Evropě novinkou. Chceme nalákat hlavně rodiny s dětmi, rozlehlá klidová část wellness osloví ale určitě širší spektrum návštěvníků,“ uvedl šéf projektu Marek Choma.

Nyní finišuje hrubá stavba, na podzim začnou práce v interiérech. Z nich budou mít návštěvníci parádní výhled na Palávu.

Podle investora Hodorovského, bývalého majitele známého slovenského aquaparku Tatralandia, je komplex u Pasohlávek na strategickém místě u dopravní tepny z Brna na Vídeň, takže to budou mít blízko i Slováci.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa