Na staveništi, jemuž vévodí velké jeřáby, se podle stavbyvedoucího Stanislava Herodese pracuje dvanáct hodin denně. Není se ale čemu divit, protože komplex Moravia Thermal by se měl příští rok v červnu otevřít prvním návštěvníkům.

Projekt za téměř 1,24 miliardy korun, na který přispěly dotací 331 milionů i evropské fondy, by měl být ojedinělý polohou a velikostí, neboť se rozkládá na zhruba 35 hektarech.

„A překvapí návštěvníky Obří aquapark, který bude využívat tamní zdroj termální vody, vyrůstá u Pasohlávek na Břeclavsku. Komplex za více než 1,2 miliardy buduje u vodních nádrží na Mušově pod Pálavou slovenský investor František Hodorovský. atrakcemi, které jsou v Evropě novinkou. Chceme nalákat hlavně rodiny s dětmi, rozlehlá klidová část wellness osloví ale určitě širší spektrum návštěvníků,“ uvedl šéf projektu Marek Choma.

Nyní finišuje hrubá stavba, na podzim začnou práce v interiérech. Z nich budou mít návštěvníci parádní výhled na Palávu.

Podle investora Hodorovského, bývalého majitele známého slovenského aquaparku Tatralandia, je komplex u Pasohlávek na strategickém místě u dopravní tepny z Brna na Vídeň, takže to budou mít blízko i Slováci.