Zpěvák Randy Blythe poprvé o pankrácké věznici: Guláše mám plné zuby!

Randy Blythe po měsíci vazby odletěl do USA. K soudu se ale vrátí

Randy Blythe po měsíci vazby odletěl do USA. K soudu se ale vrátí
Foto: David Malík


11. srpna 2012 | 10:45
Sdílej na facebooku

Americký zpěvák Randy Blythe (41), který byl v Česku obviněn z usmrcení fanouška, promluvil o pankrácké věznici. V rozhovoru pro hudební magazín Rolling Stone se zmínil o přísném režimu za mřížemi a vězeňské stravě. Přesto se po nepříjemném zážitku chystá do Prahy vrátit.

 "Kromě soboty a neděle, kdy se spí do sedmi ráno, jsem vstával v šest, ustlal jsem si, vyčistil zuby, udělal pár kliků, trochu si popřemýšlel a pak si povídal se spoluvězni, dokud nedorazila snídaně. Pak jsem se nasnídal, k jídlu byl vždycky chleba a nějaká paštika nebo sýr. Jednou byl nějaký sýr z Moravy, který v tom horkém srpnovém dni smrděl po celé chodbě jako zatuchlá popelnice." Takhle nějak vzpomíná zpěvák Randy Blythe na pražskou pankráckou věznici, ve které byl pět týdnů.

Randyho ale asi nejvíc zaujala česká kuchyně, ze které během pobytu ve věznici ochutnal pouze guláš. Na konci už mu prý tahle vězeňská pochoutka lezla krkem, ale přežít se to dalo. "Oběd je v české věznici hlavní jídlo - vždycky polévka a nějaký guláš. Nebyla to zrovna vysoká gastronomie, ale přežít se na tom dalo," řekl. "A pak večeře, to byla miska nějaké omáčky nebo guláše. Na konci jsem měl gulášů vážně plné zuby."svěřil se Randy.

Táhnoucí se dny ve věznici trávil zpěvák celkem obyčejně. Snažil se konverzovat se spoluvězni z Mongolska, četl si nebo byl na procházce na vězeňském dvoře. Nudné dny mu ale byly i přínosem. Randy totiž za mřížemi skládal texty písním, básně, psal si do deníku nebo si promyslel obrysy románu. A tak je možné, že zrovna v pankrácké věznici vznikl nový hit kapely Lamb of God.

Do Prahy přijede na soud

Ačkoliv si Randy není vědom toho, že by někdy zabil svého fanouška. Do Prahy k soudu se vrátí. Zpěvák si totiž uvědomuje, že u soudu bude i mladíkova rodina, která bude mít spoustu otázek. Ze soudu je ale opravdu nervózní. "Chtějí mi dát pět nebo deset let, takže samozřejmě určitou nervozitu cítím... Ale (vrátit se na soud) je správná věc. Je to správná věc a já předstoupím před soud, když mě povolají - i kdyby to mělo být jen z etických důvodů, protože tam bude sedět rodina toho mladého muže, která má jistě spoustu otázek."

České úřady se ho snažily dovést před soud už dva roky

1/11


 

Autor: ČTK, mokk

Povodně 2013

- aktuální informace o stavu řek a následcích ničivých povodní.
Sdílej na facebooku

reklama

Diskuse (Komentářů: 60) Přidat názorPřidat názor

dobrotka: Tady s tebou nesouhlasim. Pouze s tou ceskou justici a spravedlnosti mas pravdu - neexistuje. (05. 02. 2013 16:29)

dobrotka: Co to je? Proc je slusne diskutujici nick cinderella takhle mazan??????????? (05. 02. 2013 16:27)

dobrotka: gogo, to jsi krapet [spise hodne] prestrelil. Kauce neni ani trosku podobna tomu, co byl kdysi odpustek. Vysvetleni mas nize od bome. (05. 02. 2013 16:26)

mememumu: Koukám, že toho o fungování soudnictví fakt hodně víš. Bohužel jsi to nezakomponoval do svého příspěvku, ve kterém není prakticky ani jedna věta správně resp. odpovídající realitě. Teď je jen otázka, zda jsi tak roztomile nevědoucí a nebo zde zcela úmyslně lžeš. (15. 11. 2012 15:18)

kobyla1: Já tam byl taky na návštěvě ale tohle není o nějaké návštěvě, ale o obchodních praktikách výrobců....ale věř si čemu chceš. (12. 08. 2012 14:45)

Zobrazit celou diskusi
ikona

Nejnovější články z kategorie

Marián (†46) spadl z výšky 20 metrů: Zemřel kamarádovi v náručí

Marián (†46) spadl z výšky 20 metrů: Zemřel kamarádovi v náručí

Stačilo jedno malé uklouznutí a dělník Marián (†46) ze slovenské Beluše spadl při opravě gigantického jeřábu z výšky 20 metrů. Poté se k němu seběhli…celý článek

Český turista (†54) spadl v Černé Hoře do rokle a zabil se

Český turista (†54) spadl v Černé Hoře do rokle a zabil se

Chtěl se podívat do rokle u kláštera Morača na východě Černé Hory a stalo se mu to osudné. Český turista do ní spadl a zahynul.celý článek

Recidivista, který pláchl z věznice oknem, vyfasoval užší mříže

Recidivista, který pláchl z věznice oknem, vyfasoval užší mříže

Nepatří k obrům, ale není ani trpaslíkem. přesto je několikanásobný recidivista Michal Š. (32) držitelem ojedinělého rekordu. Loni v listopadu se totiž…celý článek

ikona

Související kategorie

ikona

Výhodné nákupy

KAVITAČNÍ PŘÍSTROJ CaviCell

4 až 8cm obvodu dole již po 3 aplikacích - vypnutí a vyhlazení pokožky. Nejmodernější metoda redukce obezity a odbourávání tuků - nyní dostupnější! Kavitace funguje, přesvědčte se i Vy! komerční sdělení

První dáma v azylovém domě: Děti rozesmály Zemanovou!

První dáma v azylovém domě: Děti rozesmály Zemanovou!

První dáma České republiky má opravdu ráda děti. Dnes jim přivezla Ivana Zemanová (48) do azylového zařízení Klokánek v Hostivicích…celý článek

Počasí

Dnes
Zítra
Pozítří
Počasí podrobně
ikona

Peníze

Pošta zdražuje: Pohled bude stát o tři koruny více!

Pošta zdražuje: Pohled bude stát o tři koruny více!

Česká pošta zdražuje, odeslání pohledu bude od srpna stát o tři koruny víc, tedy 13 korun. Složenka na sumu do 1000 korun podraží…celý článek

ikona

Auto

Kde Vám dají opravdu garantovanou slevu?

Kde Vám dají opravdu garantovanou slevu?

Slevy, akce a znovu slevy, to je ten nejznámější trik obchodníků. Jenže pozor, ne každá sleva je opravdu slevou a ne každá lákavá…celý článek

ikona

iSport

ikona

Auto.cz

TEST: Škoda Octavia 1.8 TSI – Závodník v utajení

TEST: Škoda Octavia 1.8 TSI – Závodník v utajení

Od pohledu vypadá skoro jako obyčejná Škoda Octavia, pod kapotou má ale 132 kW a… 

celý článek

Honda Civic Tourer dorazí v lednu, bude mít větší…

Honda Civic Tourer dorazí v lednu, bude mít větší kufr než Octavia

Praktičtější varianta Hondy Civic bude představena na podzim ve Frankfurtu, v prodeji… 

celý článek

Škoda Rapid Spaceback: Kvalitní fotografie horké…

Škoda Rapid Spaceback: Kvalitní fotografie horké novinky z Boleslavi

Škoda Rapid Spaceback pilně brázdí českou dálniční síť. Našemu čtenáři se podařilo… 

celý článek

Zprávy z Vašeho okolí

Eurozpravy.cz

David Rath

Jaro vtrhlo na zahrady! Pošlete fotky a vyhrajte knihu

Středočeský hejtman a poslanec ČSSD David Rath byl v pondělí 14. 5. ve večerních hodinách zadržen protikorupčním komandem a zároveň obviněn z korupce - podplácení a přijetí úplatku, za což mu hrozí až 12 let vězení.celý článek

ikona

Top články na Blesk.cz