Letištní provoz byl přerušen zhruba na čtvrt hodiny a dým z požáru byl vidět kilometry daleko, jak se také podařilo zachytit jednomu ze čtenářů Blesku. "Požár vznikl v hangáru F, mám informace, že v tuto chvíli je už pod kontrolou," řekla mluvčí letiště Eva Krejčí krátce po 22. hodině serveru Novinky a doplnila pouze, že halu provozují České aerolinie (ČSA).

V hangáru vybouchlo letadlo ART - 42, plameny později přeskočily i na letoun vedle. K výbuchu údajně došlo při čištění letadla. Příčinu však určí další vyšetřování.

"Pražští hasiči tam zasahovali pouze jako záloha, pomáhali letištním hasičům s odvětráváním hangáru. Letadlo v hangáru zcela shořelo," sdělila v sobotu večer mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Jeden zraněný musel být s popáleninami odvezen do nemocnice. Také hmotné škody se vyšplhaly do velké výše. Podle odhadu hasičů se jedná až o 300 milionů korun. Na shořelém letadle je však zajímavé také to, že je to zrovna ten stroj, který loni v listopadu transportoval gorilu Moju z pražské zoo do Španělska.

Fotogalerie
6 fotografií