Michal Č. a Dominik P. si agenturu, která jim slibovala práci v Anglii, našli na internetu. Nabízela zaměstnání v balírně ovoce a ubytování přímo na farmě. Na hodinu byl výdělek šest liber (zhruba 190 Kč). „Chtěli předem zálohu 50 liber na osobu, tedy 1500 Kč. Ostatní agentury až 300 liber. Komunikovali jsme s člověkem, který o sobě tvrdil, že je koordinátorem pro Česko,“ vyprávěl Dominik P.

Mladíci letěli do Londýna a pokračovali autobusem a taxíkem. Na farmě se ale dozvěděli, že jim tam žádná agentura práci nezařídila. „Čekali jsme tam dalších osm hodin, sháněli jsme práci, ale marně. Vzhůru jsme byli už 36 hodin. Vrátili jsme se do města, kde jsme se snažili další dva dny. Práce nebyla ani tam,“ pokračoval Michal Č.

Peníze jim došly, a tak vyrazili na českou ambasádu. Tam jim poradili, aby co nejdříve odjeli domů. Autobus jim ale jel až za 27 hodin. Jízdenky musely mladíkům rezervovat a zaplatit jejich přítelkyně v Česku. „Spali jsme na nádraží a v metru, odkud nás vyhodili. Venku bylo okolo nuly. Byl to hrozný zážitek,“ vzpomíná Dominik.

Po společnosti, která je napálila, požadovali mimosoudní vyrovnání. Pracovníci agentury si je mezi sebou přehazovali a pak jim přestali brát telefony. Podvod už ohlásili na policii, která všechno prověřuje.