„Chceme udělat smířlivé gesto. Krok k tomu, aby byla celá záležitost vyřešena v klidu a důstojně. Proto nepodáme trestní oznámení,“ uvedl místopředseda Celostátní asociace Romů Stanislav Daniel. Zdůraznil, že smířlivý krok je možný proto, že se matka chlapce všem Romům veřejně omluvila.

Břeclavští Romové se přitom podle předsedy asociace Vladimíra Galbavého nechali minulý týden slyšet, že o podání trestního oznámení stojí. V pondělí  Galbavý přijel do města, aby s nimi o situaci mluvil. Poté Romové uvedli, že trestní oznámení nakonec nepodají.

„V tomto okamžiku to necháváme v kompetenci státních žalobců, kteří musí zvážit, zda se hoch nedopustil protiprávního jednání," dodal místopředseda Daniel s tím, že nejde jen o lež Petra, ale i jeho čtyř kamarádů, kteří pravdu znali a nikomu ji neřekli.

Zvrat v případu Petra nastal minulý týden, kdy se mladík přiznal, že si vymyslel napadení třemi muži. Podle původní verze měl být minimálně jeden z nich Rom. Chlapec si však vážná zranění, po kterých mu lékaři odoperovali jednu ledvinu,  způsobil vlastní neopatrností, když se na zábradlí v panelovém domě u výtahu předváděl před kamarády.

Fotogalerie
4 fotografie