Řidič Tykadlo: Opět mu hrozí kriminálem

Roman Smetana má opět obavy z kriminálu, za maření úředního výkonu mu hrozí 3 roky
Autor: Josef Šťastna - 
28. 5. 2012
13:05

Olomoucký řidič autobusu Roman Smetana, který se proslavil tím, že politikům na volebních plakátech maloval tykadla, má znovu obavy z kriminálu. Za vyhýbání se vězení mu hrozí až tři roky.

Nejprve dostal Smetana jako trest za ničení plakátů veřejné práce, ty ale ignoroval. Tak mu byl trest zpřísněn a měl jít do vazby. Kriminálu se ale vyhýbal. Za to mu nyní hrozí tři roky.    

"Policisté si pozvali pana Smetanu k podání vysvětlení a ten se dopoledne dostavil. Poté zahájili trestní stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a případ předali státnímu zastupitelství," uvedla pro iDnes.cz olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Video Roman Smetana hovoří o své zkušenosti z kriminálu - Pavel Ryšlink
480p 360p 240p


Smetana před dvěma roky pokreslil plakáty politických stran na autobusech olomoucké MHD, kde pracoval jako řidič. Soudkyně Markéta Langerová (manželka Ivana Langera z ODS) mu za to napařila trest 100 hodin obecně prospěšných prací. Smetana to ale ignoroval, trest mu byl zpřísněn na 100 dnů vězení. Řidiči, kterému se přezdívá Tykadlo, se ale za mříže nechtělo. Zatčen byl až 21. dubna na odborářské demonstraci.

Na přímou intervenci ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila nakonec brány věznice opustil. Nyní mu ale hrozí vězení znovu.

Doporučujeme
e.44 ( 29. května 2012 18:08 )

A snad nás ani nikdo nepráskne

nbcz ( 29. května 2012 17:28 )

To to letí,tak snad nás nechytnou s fixem v ruce.

e.44 ( 29. května 2012 16:31 )

No konečně se shodneme Tedy alespoň až po to ".....musela odmítnout pro možné spekulace z její podjatosti" S tím tvým dalším přirovnáním zase tak úplně zajedno nejsem. Kdyby byl stejný zákon po právu použit proti někomu jinému, kdo by spáchal stejnou škodu na cizím majetku a nebylo v tom nic politického, myslím si, že by ten trest nikoho nezarazil, nepobouřil ani nepřekvapil a rozhodně by ho nesrovnával se střílením do lidí na hranicích za minulého režimu. Se zbytkem od "Je jen škoda,.." opět souhlasím, jen bych měla malou poznámku: O nějaké velké rychlosti ve Smetanově případu se podle mě moc mluvit nedá. Plakáty pokreslil před minulýma volbama a další už máme v podstatě za dveřma

nbcz ( 29. května 2012 14:40 )

Vcelku proti tvým argumentům nic nemám,ale u dopravního podniku bych spíš docela radši viděl,kdyby se se stejnou vehemencí staral o počmárané a poničené jízdní řády,ale plakáty politických stran asi mají přednost. Máš pravdu v tom,že nenastoupením na ty nucené práce porušil něco a vykoledoval si větší trest. Já v jeho kůži bych raději volil medializaci v oranžové vestě,ale z původní recese(možná vandalismu) se z toho stala politická záležitost tím,že soudkyní je manželka politika s přikresleným tykadlem. I když soudila možná po právu,ona sama soudnost nemá,protože jinak by tento konkrétní případ musela odmítnout pro možné spekulace z její podjatosti. Jinak v tomto případě se ohánět právem je asi stejné,jako když komunisti stříleli na hranicích do lidí kvůli možnému opuštění republiky a tehdy to vlastně také bylo po právu stejně jako možná byly po právu vyhlazovací tábory v zájmu zachování čistoty rasy. Je jen škoda,že ty politiky nikdo nestíhá za ty lži a poplašné zprávy na plakátech a že nejsou politické strany postiženy za to zaneřádění republiky jejich plakáty a je docela smutné,že policie tak rychle koná v takovémto podobném případě,který normální lidi vlastně jen poveselí a že na případy finančně zajímavějších lumpáren nemá čas,lidi a politickou náladu.

aluman ( 29. května 2012 12:07 )

Je to trochu jinak. Nenastoupili k výkonu trestu, jelikož se mu úmyslně vyhýbají a policie se jejich naháněním příliš nezabývá. Nikdo, kdo dobrovolně nastoupí výkon trestu, neni odmítnut. Každého takového, i při přeplněnosti, věznice přijme. Stejně jako Smetanu, který se sice pozdě, ale přece, dobrovolně vydal do rukou policie. Nebylo možné ho neuvěznit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa