Nejprve dostal Smetana jako trest za ničení plakátů veřejné práce, ty ale ignoroval. Tak mu byl trest zpřísněn a měl jít do vazby. Kriminálu se ale vyhýbal. Za to mu nyní hrozí tři roky.    

"Policisté si pozvali pana Smetanu k podání vysvětlení a ten se dopoledne dostavil. Poté zahájili trestní stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a případ předali státnímu zastupitelství," uvedla pro iDnes.cz olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Video
délka: 01:19.00
480p 360p 240p

Roman Smetana hovoří o své zkušenosti z kriminálu Pavel RyšlinkSmetana před dvěma roky pokreslil plakáty politických stran na autobusech olomoucké MHD, kde pracoval jako řidič. Soudkyně Markéta Langerová (manželka Ivana Langera z ODS) mu za to napařila trest 100 hodin obecně prospěšných prací. Smetana to ale ignoroval, trest mu byl zpřísněn na 100 dnů vězení. Řidiči, kterému se přezdívá Tykadlo, se ale za mříže nechtělo. Zatčen byl až 21. dubna na odborářské demonstraci.

Na přímou intervenci ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila nakonec brány věznice opustil. Nyní mu ale hrozí vězení znovu.