Česká hokejová reprezentace se v sobotu odpoledne (od 17:30) chystá na velký bratrovražedný boj. V semifinále mistrovství světa se jí do cesty postaví sousedé z východu - Slováci. A Blesk.cz to bude samozřejmě podrobně sledovat.

Čeští hokejisté do semifinále vlétnou na vlně euforie. Tu odstartoval 29 vteřin před koncem čtvrtfinálového utkání proti domácím Švédům sniper Milan Michálek. V rohu kluziště vybojoval zdánlivě ztracený puk a s přehledem ho zasunul za záda gólmana Fastha. 4:3! Hala Globen strnula a oněměla, Švédové na turnaji skončili a poprvé od roku 2000 neprošli do semifinále. Česká radost v tu chvíli neznala mezí.

V cestě za zopakováním loňského finálového úspěchu Rolinkovy party však nyní reprezentačnímu výběru stojí slovenský tým, kterému rvavou a bojovnou tvář vtiskl český kouč Vladimír Vůjtek. I čtvrtfinálový souboj Slováků pořádně pocuchal fanouškům nervy - vyřazení nebezpečné Kanady proběhlo doslova za pět minut dvanáct. Hadamczikovi hoši však doufají, že slovenský zázrak rázně utnou. A s nimi i čeští hokejoví fanoušci. I na nich bude, aby jak přímo na stadionu, tak i před velkoplošnými obrazovkami, v restauracích či hospodách podali co nejlepší výkon.

Národ opět žije hokejem!

A Blesk.cz vyhlašuje soutěž:

Pošlete nám video či fotku z Vašeho fandění českým reprezentantům v duelu proti Slovákům.

Originální videa a zdařilé snímky posílejte na tip@blesk.cz a do kolonky předmět pište heslo "Hokej".

Nejlepší a nejoriginálnější kousky budou zveřejněny a oceněny.