Romana Z. je obžalována z vraždy svých čtyř dětí. V Širokém Dole na Svitavsku loni v září zavraždila dvouměsíční Romanku. Lukáška (†2) a Elišku (†5) zřejmě pobodala a podřízla jim hrdlo. Na půdě domu pak udusila nejstaršího syna Davídka (†8).

Právě na půdě se ukrývala vražedkyně. Našli ji tam hned po nálezu prvního mrtvého dítěte, které leželo na prahu domu. Na ně tam narazil otec, který okamžitě bez prohledávání dalších místností odjel pro policii.

Před soudem vypovídá jeden z policistů, který byl na místě činu mezi prvními. "Žena byla schoulená do klubíčka. Když jsme ji oslovili, okamžitě skočila půdním otvorem dolů. Pak částečně chrčela, jen povrchově dýchala, přijela pro ni záchranku," líčí místo hrůzy policista. Žena, oblečená do špinavého trika, byla pořezaná na zápěstí a na nohách.

Policistům zoufalý otec po nálezu prvního mrtvého dítěte řekl, že potřebuje odjet pro nejstaršího syna do školy. V té době byl už nejstarší David také mrtvý. Policie později jeho tělo našla na půdě, bylo přikryté ručníky.

Svědek také popsal, jak v jedné z místnosti našel mrtvolku nejmladšího dítěte. "Viděl jsem kočárek a na něm nějaké hadry a deky. Když jsem se podíval dovnitř kočárku, myslel jsem, že tam leží panenka baby born, ale když jsem se dotkl, zjistil jsem, že je to další dítě. Zdravotní sestra řekla, že je mrtvé," řekl o nálezu dvouměsíční Romanky svědek.

Žena před soudem tvrdí, že si nepamatuje, že kdy měla nějaké děti a partnera. Také proto chce být přítomna v soudní síni ve chvíli, kdy tam budou promítány obrazové záznamy z místa činu.

Krátce před polední přestávkou byl u soudu jako důkaz ukázán nůž a provaz. Soudce ho ukázal obžalované Romaně Z. s dotazem, zda ho poznává. Její odpověď byla krátká: "Ne".

Během celého jednání jen nepřítomně krčí rameny a tváří se, jako by se jí nic z toho, co je v soudní síni pronášeno, netýkalo. Vlasy si schválně nechává spadat do obličeje, aby jí nikdo neviděl do tváře.

Video
délka: 00:17.72
480p 360p 240p

Vražedkyně 4 dětí opět přišla v červeném Veronika Pukačová

Fotogalerie
2 fotografie