Zatímco policie, která konflikt vyšetřuje, se ještě nepohnula z místa, Blesk už mluvil s dvěma svědky. Ti vše popsali podobně, jako to už dřív udělal napadený politik. Přidali ale i pár podrobností.

„Pan Paroubek se ve středu kolem páté odpoledne bavil s nějakými lidmi u Poslanecké sněmovny. Když domluvili, přišel k němu klidným krokem ten vysoký muž. Paroubek zřejmě čekal, že se s ním chce taky bavit, tak se k němu automaticky otočil. A on mu naložil pořádnou chlapskou facku,“ popsal vše sedmadvacetiletý muž z Prahy.

Podle něj i podle další, o osm let starší svědkyně, byl expremiér zcela v šoku. „Co jste to udělal?“ ptal se prý nechápavě a oháněl se aktovkou. „Ty jsi ale velkej vůl,“ odpověděl mu klidně útočník a volnou chůzí odešel. Poblíž na něj údajně čekal další muž. „Dobře jsi to udělal,“ pochválil ho podle svědků.


Znáte muže, který dal Jiřímu Paroubkovi na Malostranském náměstí facku? Poznáte ho z fotografie? Ozvěte se nám do redakce na mail tip@blesk.cz nebo na telefon 724 014 586.


Paroubek sice mezitím zaběhl zpět do Sněmovny a vyšel ven s policisty, ale útočník už byl pryč. Zatímco napadený politik o něm mluvil jako o opilci, podle svědků tomu nic nenasvědčovalo. „Byl úplně v pořádku a rozhodně věděl, komu tu facku dal,“ shodli se.

Blesk o víkendu kontaktoval přímo Paroubka s dotazem, zda by mohl pachatele na fotce identifikovat. „Byl to takový velký chlap,“ zopakoval Paroubek, ještě než snímek uviděl. „Myslím, že je to on,“ dodal, když si pak obrázek podrobně prohlédl. Policie vše vyšetřuje jako přestupek. Případnému viníkovi by tak v případě dopadení hrozila pokuta.

Fotogalerie
3 fotografie