Thusha se stala nejmladší obětí války gangů v Británii. Holčička si hrála se svým 12letým bratrem a mladší sestrou (3) v obchodě v jižním Londýně, který vlastní její strýc. Bylo už pozdě večer, ale její rodina ještě zajela ke strýci, aby mu popřáli vše nejlepší k narozeninám.

Thusha vesele tančila uličkami mezi regály, když do obchodu vtrhli členové gangu a zahájili střelbu. Jedna z kulek zasáhla pětiletou holčičku do hrudníku a doslova ji paralyzovala.

Chladnokrevnému útoku gangsterů byli přítomni oba rodiče dětí. Matka Sharmila (35) viděla, jak kulka zasáhla její dceru, která bezvládně padla k zemi. Okamžitě k naříkající dceři rozběhla. Thusha ležela na zádech, jejími pažemi zmítaly záškuby. Plakala, že necítí nohy.

Během toho, co záchranáři zuřivě bojovali o její život, utrpěla několik opakovaných srdečních zástav. „Než ji dovezli do nemocnice, dvakrát zemřela,“ plakala její matka u soudu, před nímž po roce od incidentu nyní stanuli tři pachatelé. Thusha běsnění gangsterů přežila, dosud se však zotavuje v nemocnici. Propuštěna by měla být příští týden. Bude to vůbec poprvé od útoku, co se celá rodina sejde zase doma. Lékaři jsou však skeptičtí. Obavájí se, že Thusha již zůstane ochrnutá.

Kulka zasáhla sedmý obratel a prošla míchou. Její strýc jí okamžitě vzal do náruče a odnesl ji do bezpečné místnosti v zadní části obchodu. „Slyšel jsem, jak její otec křičel: Ne, ne, ne znovu,“ vypověděl strýc Thushi u soudu.

Gangsteři ve věku 19 – 21 let před soudem neprojevili za svůj útok žádnou lítost. Na základě záznamů z kamerového systému, které byly se souhlasem rodiny poprvé veřejně promítány, a zajištění a rozborech stop po střelném prachu na oblečení útočníků, byli všichni tři shledáni vinnými ve všech bodech obžaloby. Výše trestů budou vyneseny příští měsíc.

Fotogalerie
3 fotografie