Policejní boss Husák, exprimátor Bém, náměstek ministra obrany Rudolf Blažek, kmotři Janoušek a Roman Hrdlička. Loni v listopadu je Blesk nachytal v pražském Obecním domě. „Jednalo se o náhodné setkání, zahlédl jsem je a chtěl jsem je pozdravit, případně prohodit pár slov,“ tvrdil tehdy Husák.
Jeho podřízení teď vyšetřují Janouškovu nehodu. Policie samozřejmě odmítá, že by s podezřelým nakládala nadstandardně. To, že ho po výslechu propustili a nechali odejít zadem, aby se vyhnul novinářům, je prý běžné.

Právníci: Nevídané!

Někteří právníci to ale kritizují. „Že ho nezadrželi, je těžko omluvitelné. Kolik mých klientů bylo zadrženo z mnohem méně závažných důvodů!“ rozčílil se advokát Jaroslav Ortman.

Video
délka: 00:23.00
360p 240p

Blesk hovořil s mužem, který na vlastní oči viděl Janouškovu nehodu Veronika Pukačová


Na postup policie má dohlížet státní zástupce. Mezi těmi by Janoušek těžko hledal mocnějšího přítele, než je Libor Grygárek. Společně byli viděni třeba na filmovém festivalu v Karlových Varech, často si telefonovali a psali.
Grygárek své kontakty s Janouškem ani nepopíral a argumentoval tím, že lobbista nebyl nikdy z ničeho obviněn. Byl to ovšem právě Grygárek, kdo měl už dřív dozor nad několika případy, v nichž se objevilo Janouškovo jméno...
Podle většiny právníků, s nimiž Blesk hovořil, ale tentokrát nepomůže Janouškovi ani svěcená voda.

Tohle nezametou...

„Tvářit se, že jeho podíl na ovlivňování zakázek města nelze prokázat, to ještě jde uhrát. Ale nehoda, při níž opilý srazil ženu, utekl a je na to halda svědků? To si zamést nedovolí,“ uvedl jeden z nich.
Na poctivost vyšetřování bude dohlížet i známý pražský advokát Josef Lžičař. „V trestním řízení budu figurovat jako zmocněnec poškozené a její rodiny,“ řekl včera Blesku. Férový postup by mělo pomoci zajistit i to, že na případ bude celou dobu upřena pozornost médií. Janoušek není momentálně k zastižení, proto mu policie určila čas a místo k provedení dalších úkonů.

Fotogalerie
10 fotografií