Nehoda se stala v 10.30 ve Vyskočilově ulici v pražské Michli. Janoušek do volva ženy vietnamské národnosti, která jela v autě před ním, nejprve svým porsche s prominentní registrační značkou jen lehce naboural. Okamžitě se však znovu rozjel, ujel dalších asi 30 metrů a zastavil na následující křižovatce na červenou.

Jednapadesátiletá žena, do jejíhož auta naboural, po nárazu vystoupila a Janouška doběhla, aby s ním mohla následky nehody řešit. "Bouchala mu do kapoty a domáhala se toho, aby vystoupil. Pak padla zelená, on se rozjel a tu ženu doslova odhodil. Letěla aspoň dva metry," řekl TV Nova svědek nehody.

Video
délka: 01:00.40
480p 360p 240p

Lobista Janoušek se snažil utéct zadním vchodem Richard Veselý

Za Janouškem se okamžitě vydala policejní hlídka, která ho zadržela v ulici Pujmanové na Pankráci. Podnikatel se ještě pokusil utéct do parku, policisté ho však rychle dostihli. Důvod, proč z místa nehody ujel, byl okamžitě jasný - byl velmi silně opilý. Nadýchal 2,2 promile. Policisté ho převezli na policejní služebnu k výslechu, odkud ho po několika hodinách propustili zadním vchodem.

 "Já na to nemám žádný názor. Se omlouvám," řekl bezprostředně po nehodě opilým hlasem televizi Prima Janoušek. "Vy nemáte žádný názor na to, co se stalo?" zeptal se znovu redaktor. "Ano nemám, protože si myslím, že se stalo něco divnýho a až to budu vědět, tak vám to řeknu. Jo děkuji," zopakoval lobbista.

Fotogalerie
16 fotografií

Zraněná leží na JIP

Žena, vietnamské národnosti, byla s vážnými zraněními převezena do motolské nemocnice. "Přijali jsme ženu s mnohačetnými vážnými poraněními. Je na jednotce intenzivní péče," řekla Blesk.cz mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková. Žena má zlomená žebra, bérec a otřes mozku.

Vypil k snídani láhev alkoholu?

Dechová zkouška odhalila u podnikatele 2,2 promile alkoholu v krvi. U dospělého muže to znamená, že během dvou hodin musel vypít přibližně 10 velkých panáků tvrdého alkoholu.

Hrozí mu 5 let

Vyšetřovat ho budou pro způsobení nehody a řízení pod vlivem alkoholu. Nejzávažnějším proviněním je však neposkytnutí pomoci.

Policisté ho vyšetřují pro ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a řízení pod vlivem návykové látky. Podle právníka, kterého Blesk.cz oslovil, Janouškovi hrozí až 5 let za neposkytnutí pomoci. 3 roky za ublížení na zdraví a 3 roky za ohrožení pod vlivem návykové látky. Tresty se nesčítají. Bude se brát ten nejvyšší, který se prokáže. Dále mu hrozí zákaz řízení až na deset let. Pokuta může jít až do statisíců.

Video
délka: 00:15.60
480p 360p 240p

Městské kamery zachytily Janouška, jak utíkal před policisty Policie ČR

Pletky s Pavlem Bémem

Na hlavu Romana Janouška tak padá jeden skandál za druhým. Začátkem týdne zveřejnila Mladá fronta odposlechy jeho telefonátů s exprimátorem Pavlem Bémem, z nichž vyplývá, že Janoušek měl značný vliv na dění na pražském magistrátu a o mnoha věcech také spolurozhodoval.

Pro ParlamentníListy.cz Pavel Bém řekl, že mu to všechno připadá jako z béčkového amerického thrilleru. "To by musel napsat podprůměrný scénárista, či natočit podprůměrný režisér," řekl Bém. Opak je pravdou, pane Béme. Spadla klec. Tenhle biják napsal sám život...

 

Máte fotografie z Janouškovy nehody? Víte, kdo je neznámá žena? Ozvěte se na tip@blesk.cz nebo na telefon 724 014 586

Kdo je Roman Janoušek?

* vlivný pražský podnikatel a lobbista

* kamarád exprimátora Pavla Béma - podle odposlechů, které zveřejnila Mf Dnes, spolurozhodoval na pražském magistrátu téměř o všem

* vystudovaný právník - původem číšník, ale dokázal vystudovat práva, zda legální cestou už nikdo nezjistí, jeho diplomovou práci vzala velká voda při povodních

* švýcarské úřady se v roce 2010 chtěly zabývat podivnými machinacemi na jeho tamnim kontě, ale bez úspěchu