Po střelbě zůstali na místě 2 zranění policisté, z toho 1 těžce a zraněný lupič. Druhého dopadli policisté o několik hodin později v Rakousku. Dvojici z Moravy teď hrozí za zlodějskou výpravu na jih Čech až 18 let vězení, případně výjimečný trest!

Kromě pokusu vraždy se oba muži zpovídají i z krádeže a poškození cizí věci. K incidentu došlo uprostřed lesů. Tříčlenná policejní hlídka překvapila dva muže v kuklách ve chvíli, kdy nakládali do kufru aut kradené zboží. Podle vyšetřovatelů zloději nereagovali na výzvy policie, aby se vzdali.

„Místo toho, v úmyslu zmařit policejní zákrok a zakrýt svoji trestnou činnost i s úmyslem usmrtit policisty, na ně zaútočili. Zakročující policisté utrpěli zranění, která je ohrožovala na životech,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle jeho slov je zraněný pachatel v nemocnici a policisté navrhli jeho vazbu. Stejný osud čeká i jeho parťáka, který zůstává zadržen v Rakousku, než se oficiálně vyřídí jeho vydání do Česka. To může trvat i několik dní.

Jak se střelba přesně odehrála?

Generální inspekce, která případ šetří, má teď ale před sebou těžký úkol – zjistit, co přesně se na malém plácku před obchodem vlastně odehrálo. V případě je totiž příliš mnoho nejasností!

 

1) Jak zákrok probíhal – Podle nepotvrzených informací Blesku se 2 policisté snažili zpacifikovat mladšího ze zlodějů. Ten ale uprchl do Rakouska. Další policista zápasil s druhým zlodějem a byli oba při tom byli zraněni.

2) Kdo střílel – podle policie zloději zaútočili na policisty „zbraněmi“. Jednou z nich byla sekera. Jestli ale měli i střelnou zbraň, stále není jisté. Ta se totiž ještě nenašla. Jasno bude až po provedení balistické expertízy.

3) Jaká jsou zranění – policie pouze uvedla, že byla různého druhu. Podle informací Blesku má například jeden z policistů prostřelenou nohu. Jestli k tomu došlo při zápase s pachatelem, nebo ho zasáhla odražená kulka, nebo skutečně stříleli zloději, vůbec není jasné.

4) Kolik bylo pachatelů – policie mluví o 2 pachatelích. Vzhlede k profesionálnímu provedení vloupání mohli mít komplice. Této verzi nahrává i původní informace rakouských policistů, že pachatelé byli nejméně tři. Pokud by tomu tak bylo, je stále na útěku.