Dva trezory, obrovské pancéřované dveře, dvanáct velkých kovových kufrů a další menší kufříky. Jako bychom byli v bance nebo ve zlatnictví. Omyl! Řeč je o trezorech v sídle Sazky v Praze 9. Schovávají se v nich důležité propriety pro losování sportky!

Vše je podřízené spravedlnosti. Ve dvanácti sadách tu jsou asi gram a půl vážící molitanové míčky, které se pak točí v osudí. Aby je někdo nemohl zfalšovat, státní dozor a notář si pokaždé vybírají z jiného trezoru a z jiné sady.

Šance na výhru je 1:70 000 000

„Nikdy se předem neví, jaké míčky dozor vybere. Vezme dvě sady – jednu pro první a druhou pro druhý tah. Pak vybere dalších šedesát (šest sad od nuly do devítky) pro doplňkovou hru Šance,“ vysvětlil vedoucí oddělení losování Milan Kejzlar.

Každý míček váží navlas stejně, v osudí se z nich losuje šest čísel plus jedno doplňkové. Míčky mají v sobě čip, podle kterého je okamžitě jasné, jaké číslo je dnes to výherní. Pak se přejde k losování doplňkové hry Šance.

Abychom vyhráli pohádkovou výhru dvě stě milionů, musíme podle mluvčího Sazky Václava Jaloveckého vsadit na tiket za 170 korun, uhodnout všech šest čísel a ještě dvě poslední ve hře Šance. Pravděpodobnost, že jeden člověk tuto kombinaci trefí, je jedna ku sedmdesáti milionům. Ale jak se říká, naděje umírá poslední.

Fotogalerie
3 fotografie