Policie našla mrtvolu poté, co k sousedům začaly prosakovat její tělní tekutiny a lidé si stěžovali na zápach. Jak žena zemřela, určí až soudní pitva. „Policisté manžela ženy obvinili z vraždy. V neděli putoval do vazby. Hrozí mu až 18 let vězení,“ řekla liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
VIDEO | Reportáž z místa neštěstí
Naposledy viděla mladou ženu naživu 21. ledna její sousedka Olina R., ke které žena chodila na návštěvu a svěřovala se jí. „Tehdy ode mě odešla v noci domů, že jde spát. Druhý den večer mi její manžel napsal, jestli nevím, kde je. Měla jít do práce na směnu, ale tam nepřijela,“ vzpomínala sousedka, která iniciovala policejní pátrání. Ta si od začátku říkala, že ve zmizení kamarádky má prsty její manžel. Nyní ji šokovalo, jak mohl být celou dobu klidný a smát se. Přitom měl doma mrtvou, schovanou pod vanou. On i děti se tam chodili mýt.
Problémy v jejich manželství začaly prý před rokem. Manželovi žena dlouho tajila svůj nový vztah se sedmdesátníkem. „Na konci ledna chtěla podat žádost o rozvod a v únoru jsme měli spolu začít žít. Plánovali jsme i dítě,“ přiznal včera milenec zavražděné ženy.



