Orangutaní puberťáci naposled v pražské zoo

ilipa a Pagyho ošetřovatelé před dalekou cestou vyšetří a naočkují
Autor: Jan Doležal - 
18. 4. 2010
05:00

Zoo v pražské Troji zažije zítra velké stěhování. Orangutani puberťáky Pagyho (9) a Filipa (10) čeká cesta na Slovensko. Budou tam mít luxusní ubytování v novém pavilonu bratislavské zoologické zahrady. Přijďte se na ně ještě dnes podívat.

Samci jsou už v pubertálním věku a je načase je oddělit od rodičů a umístit jinam,“ řekla Nedělnímu Blesku mluvčí pražské zoo Jana Ptačinská Jiráková.

Celá akce začne v pondělí v osm hodin ráno, kdy nastoupí ošetřovatelé a veterináři. Oba opičáky musí uspat, vyšetřit a naočkovat proti tuberkulóze. „Pak je ošetřovatelé naloží do speciálních přepravních boxů a začne samotný transport,“ dodala mluvčí.

Ošetřovatelé by si přáli malé orangutany

Desetiletý Filip a devítiletý Pagy jsou potomky samce Kamy a samice Upity. Od roku 2004 společně obývali pavilon Indonéská džungle. „Ve spolupráci s koordinátorem chovu orangutanů jsme se rozhodli umístit orangutany do bratislavské zoo, kde byl postaven nový pavilon,“ vysvětlil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Ošetřovatelé doufají, že díky transportu budou moci opičáci časem založit vlastní rodiny a počít potomky. Zatím prý ale není jasné, jestli v Bratislavě stráví zbytek života.

Orangutany čeká luxusní ubytování v bratislavské ZOOOrangutany čeká luxusní ubytování v bratislavské ZOO | 

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa