Nerozlučné zvířecí duo Bonnie a Clyde: Slepý hafan má vodícího psa

Autor: INT, shp - 
10. 8. 2009
06:31

Na první pohled není na dvou border koliích z britského hrabství Northfolk nic zvláštního. Když se však dají pejsci do pohybu, je vše jasné. Pětiletý Clyde chodí v závěsu za dvouletou Bonnie. Je totiž slepý a jeho čtyřnohá kamarádka mu pomáhá jako vodící pes.

Oba pejsci pojmenovaní po slavné lupičské dvojici se dlouho toulali sami lesy a lukami, než je nedávno odchytili u polní cesty v Norfolku pracovníci místního psího útulku. Zachránci obou chlupáčů zprvu nevěděli, proč se jeden z psů drží stále těsně za svým kamarádem nebo po jeho boku. Až jedna ze zaměstnankyň útulku zjistila, že Clyde kvůli degenerativní chorobě ztratil zrak a Bonnie ho vodí.

„Když si Clyde není jistý, kde je, hledá Bonnie a pak položí čumák na její záda, aby ho mohla vést,“ vysvětluje zachránkyně border kolií Cherie Cootes. „Naprosto jí důvěřuje,“ dodává. Proto musí být pro netradiční duo nalezen společný domov. Pejsky totiž nelze rozdělit. „Border kolie bez sebe nemůžou žít,“ zdůrazňuje Cootes. „Když Bonnie běží, má tendence se pořád zastavovat, aby se ujistila, že jí Clyde následuje,“ uzavírá.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud