Štěně přežilo 2 dny s vidličkou v hlavě

Dva dny se vystrašená a zraněná čivava schovávala v lese
Autor: INT, vk - 
17. 7. 2009
16:40

O tom, že i obyčejné grilování může být nebezpečné, se přesvědčila malá čivava jménem Smokey. Zahradní párty se pro ni změnila v boj o holý život. Skončila totiž s vidličkou v hlavě.

Osmicentimetrový hrot se jí zapíchl přímo do mozku! Nehodu, která vypadala děsivě, však štěně přežilo ve zdraví.

Při nehodě se vidlička rozlomila na půl, prolétla vzduchem a skončila v hlavě dvanáctitýdenního štěňátka. Čivava začala bolestí kňučet a utekla do nedalekého lesa, kde se schovávala. Po dvou dnech ji nakonec majitelé našli a odvedli k veterináři. Personál, který měl zrovna v ten den službu, zůstal v šoku, když viděl vidličku, kterou mělo vystrašené štěně zabodnutou v hlavě. „Nejdříve jsme si mysleli, že jde o malou jídelní vidličku nebo něco takového. Pak nám ale majitel Smokeyho řekl, abychom počkali, a šel pro štěně. Když ho přinesl, nechtěli jsme věřit vlastním očím,“ vypráví sestra Duncum.

Rentgenový snímek, vidlička skončila štěněti zapíchnutá v mozkuRentgenový snímek, vidlička skončila štěněti zapíchnutá v mozku | 

Rentgenový snímek potvrzuje, že vidlička skončila štěněti zapíchnutá v mozku

Rentgenové snímky potvrdily, že vidlička neuvízla v lebeční dutině či za očima, ale zůstala zapíchnutá v mozku. Šance na přežití měla v tu chvíli čivava pramalé. Operace se však seběhla rychle. Během třiceti vteřin měl Smokey celou proceduru za sebou. „To štěně je opravdu malý zázrak,“ konstatoval veterinář, který zákrok prováděl.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa