Hojně navštěvovaný Megaupload.com funguje jako prostor pro sdílení souborů. Americká vláda ho však po rozsáhlém vyšetřování uzavřela, protože podle ní sdílením filmů a dalšího chráněného obsahu způsobila stránka majitelům autorských práv škodu za půl miliardy dolarů (v přepočtu 10 miliard Kč).

Za megauploadem stojí programátor německého původu Kim Schmitz, žijící v honosném sídle na Novém Zélandu. Zdejší policie však na něj získala na popud Američanů zatykač, a tak Schmitz, známý téz jako John Dotcom a nebo Dr. Zlo, putoval do cely předběžného zadržení v Aucklandu. A během razie u něj bezpečnostní složky zabavily orpavdu rozsáhlý majetek!

Odtahovka odváží ze sídla internetového piráta Kima Schmitze zabavená luxusní auta
Odtahovka odváží ze sídla internetového piráta Kima Schmitze zabavená luxusní auta
Autor: Archiv Blesku, Reuters

Při policejním zásahu ve Schmitzově sídle byl zajištěn majetek v přepočtu za více než miliardu korun. Nejen peníze, ale i luxusní auta, sbírku drahých uměleckých děl a dokonce i zbraně. Internetový milionář Schmitz je tedy spíš než "uťáplý ajťák" pořádný mafioso! P

Piráti si omezování svobody líbit nenechají: V ohrožení i Bílý Dům a FBI

Jako odplatu proti zásahům do internetové svobody hackerská skupina Anonymous v průběhu týdne napadla a vyřadila z provozu desítky internetových stránek. Mezi nimi byly weby takových kapacit jako FBI, Bílého domu nebo amerického ministerstva spravedlnosti. A v útocích hodlá skupina pokračovat.

Na mušku si vzala i kancelář francouzského prezidenta Sarkozyho. Kdo se o svá data musí bát dál?

Fotogalerie
8 fotografií